Tehnoloģijas

Analītiķi fiksējuši kapitāla aizplūšanas tendences pastiprināšanos no kriptovalūtu fondiem

Kriptovalūtu tirgus

Yayimages

Bitkoina cenas samazināšanās nopietni ir nobiedējusi institucionālos investorus. Atgādinām, ka pagājušajā mēnesī monēta zaudēja gandrīz 40% vērtības.

Kompānijas CoinShares pārskatā teikts, ka pagājušajā nedēļā pastiprinājās kapitāla aizplūšana no fondiem, kas orientēti uz bitkoinu. No tādiem produktiem institucionāļi izvadīja aptuveni 141 milj. $. Jūnija pirmajā nedēļā tirdzniecības apjoms tirgū samazinājās par 62%, salīdzinot ar nedēļas vidējiem rādītājiem 2021. gada maijā.

Lielo investoru līdzekļu aizplūšana no kripto fondiem turpināsies, ja tendence tuvākajā laikā nemainīsies.

Analītiķi noskaidrojuši, ka kopš janvāra uz bitkoinu produktiem institucionāļi ir nosūtījuši vairāk nekā 4,2 mljrd. $. Uz BTC orientētie fondi ir akumulējuši līdz 65,9% līdzekļu, kurus uz kripto sfēru nosūtījuši lielie investori.

Ethereum (ETH) jūnijā, gluži pretēji, ir kļuvis par pievilcīgāku instrumentu institucionālajiem spēlētājiem. Saskaņā ar CoinShares datiem – ja no bitkoina produktiem kapitāls aizplūst, tad Ethereum fondos vērojama lēna līdzekļu ieplūšana.

Nedēļas laikā institucionāļi ETH ieguldījuši 33 milj. $. Līdz 26,8% institucionāļu portfeļa veido Ethereum produkti.

Pētnieki arī atzīmē, ka investori interesējas par Cardano un XRP – šie fondi pagājušajā nedēļā piesaistīja attiecīgi 4,5 un 7 milj. $.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top