Tehnoloģijas

Lietuvas fintech jaunuzņēmums tiek turēts aizdomās par 100 milj. € nelikumīgu izņemšanu no Wirecard

Finolita Lietuva
Minhenes prokuratūra izmeklē Lietuvas fintech kompānijas Finolita iespējamo saistību ar vairāk nekā 100 milj. € nozagšanu maksājumu servisam Wirecard dažas nedēļas pirms tā darbības apturēšanas. To vēsta Financial Times, atsaucoties uz avotu, kas pārzina lietas norisi.

Saskaņā ar izmeklēšanas versiju – vairāk nekā trešdaļu naudas saņēma meklēšanā esošais Wirecard bijušais operāciju direktors Jans Marsaleks.

2013. gadā dibinātais fintech jaunuzņēmums Finolita piedāvāja starptautiskus banku pakalpojumus. Viņu klientu vidū bija spēļu un citas augsta riska “līmeņa” kompānijas. 2017. gadā jaunuzņēmumu nopirka Singpūras maksājumu sistēma Senjo Group. Saskaņā ar dokumentiem – 2020. gada pirmajā ceturksnī Senjo un tās struktūras aizņēmās no Wirecard aptuveni 350 milj. €. No šīs summas 100 milj. € bija kredīts, ko bija ņēmusi grupas “meita” Ocap.

Vēlāk līdz 35 milj. € saņēma Marsaleks, kurš tos izmantoja, lai daļēji atmaksātu līdzekļus, kas tika paņemti no Wirecard ģenerāldirektora Markusa Brauna fonda, – pastāstīja avoti.
Citi izdevuma sarunu biedri paziņoja, ka Brauns pats ar šiem līdzekļiem samaksāja parādu 35 milj. € apmērā, kurus viņš bija aizņēmies no Wirecard Bank 2020. gada sākumā. Vēl 65 milj. € no Wirecard kredīta liktenis Ocap nav zināms. Pati kompānija Ocap 2020. gada decembrī pasludināja maksātnespēju.Prokuratūra pārbauda arī apšaubāmus Wirecard maksājumus par labu Finolita 1,15 milj. € apmērā.

2019. gada februārī Finolita no Lietuvas centrālās bankas saņēma licenci par maksājumu operāciju veikšanu. Tā joprojām ir spēkā arī gadu pēc krāpšanas Wirecard. Regulators nav veicis nekādus pasākumus.

Lietuvas bankas Finanšu tirgus uzraudzības dienesta direktore Jekaterina Govina paziņoja, ka pret Finolitu ir uzsakta iekšejā centrālās bankas izmeklēšana kopš 2020. gada “rudens sākuma”.
Pēc izmeklēšanas uzsākšanas pret Finolita Eiropas politiķi aicināja Lietuvu pastiprināt nozares finanšu uzraudzību.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top