Visas ziņas

Forbes pasaules bagātāko cilvēku reitingā iekļuvuši deviņi bitkoinu miljardieri

Pasaules bagātākie cilvēki pēc Forbes

Foto: dennizn/shutterstock.com

Žurnāls Forbes trešdien prezentēja sava pasaules bagātāko cilvēku saraksta 35. versiju. Iepriekšējo un šī gada bitkoina cenu kāpuma rezultātā tam pievienojušies vismaz deviņi kriptovalūtu industrijas pārstāvji.

Jaunpienācēju vidū ir Sems Bankmans-Frīds un Maikls Sailors, savukārt Binance izpilddirektors (CEO) Čanpens Čžao atgriezies sarakstā pēc tam, kad no tā bija izkritis pēc tirgus lejupslīdes.

Saskaņā ar Forbes versiju – kriptovalūtu nozares bagātākais dalībnieks ir kriptovalūtu derivatīvu biržas FTX izpilddirektors (CEO) Sems Bankmans-Frīds. Viņa bagātību žurnāls novērtē 8,7 mljrd. $ apmērā. Viņam seko biržas Coinbase ģenerāldirektors Braiens Armstrongs, kura bagātība – salīdzinot ar pagājušo gadu – ir pieaugusi par 5,5 mljrd. $ līdz 6,5 mljrd. $. Pavisam drīz viņi varētu samainīties vietām, jo paredzams, ka publiskā listinga rezultātā Ārmstronga ienākumi būtiski palielināsies.

Martā Ķīnas pētniecības institūts Hurun publicēja savu miljardieru reitingu ar citiem skaitļiem. Ķīnas analītiķi Armstrongu ierindoja pirmajā vietā kripto nozarē ar 11,5 mljrd. $, savukārt otrajā vietā – Bankmanu-Frīdu ar 10 mljrd. $.

Ripple līdzdibinātājs Kriss Larsens Forbes kripto miljardieru sarakstā ieņem trešo rindu ar kapitāliem 3,4 mljrd. $ apmērā. Pašreiz viņš ir atbildētājs lietā, kuru saistībā ar Ripple ierosinājusi ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) par domājamu nelikumīgu vērstpapīru pārdošanu vairāk nekā 1,3 mljrd. $ vērtībā. Tāpat pirmo reizi sarakstā šogad iekļuvis Ripple līdzdibinātājs Džeds Makkalebs ar 2 mljrd. $.

Par jaunpienācējiem kļuvuši arī kriptovalūtu biržas Gemini dibinātāji – brāļi Kamerons un Tailers Vinklvosi, kuri investēja naudu bitkoinā pēc tiesas ar Facebook, un kuru rīcībā patlaban ir 3 mljrd. $.

Sarakstu noslēdz MicroStrategy izpilddirektors (CEO) Maikls Sailors ar 2,3 mljrd. $, agrīnais bitkoinu investors Metjū Rozzaks ar 1,5 mljrd. $, riska kapitāla investors Tims Dreipers ar 1,5 mljrd. $, Coinbase līdzdibinātājs Freds Ersams ar 1,9 mljrd. $, Binance izpilddirektors (CEO) Čanpens Čžao ar 1,9 mljrd. $ un Digital Currency Group izpilddirektors (CEO) Barijs Silberts ar 1,6 mljrd. $.

Avots: Forbes

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top