Visas ziņas

Ford un blockchain tehnoloģijas

Blockchain tehnoloģijas autoindustrijā

Spriežot pēc patenta, kuru saņēmusi kompānija Ford, Amerikas automobiļu ražotājs izskata iespēju izmantot blockchain tehnoloģijas automobiļu saziņai uz ceļa un trafika mazināšanai.

Kompānija Ford Global Technologies 27.martā saņēma patentu “Transportlīdzekļu mijiedarbība satiksmes regulēšanas nolūkā”. Publicētajā dokumentā norādīti iespējamie veidi, kā mazināt transporta sastrēgumus uz ceļa. Patenta autori paredz, ka saziņa starp transportlīdzekļiem ātruma koordinēšanai ļaus daļēji likt šķēršļus “cilvēku autovadītāju psiholoģijai, kuri fokusējas tikai uz personīgajām vēlmēm saistībā ar brauciena laiku”.

Dokumentā ietverts detalizēts apraksts “Sadarbībā pārvaldāma pārkārtošanās un palaišanas  sistēma satiksmē” (Cooperatively Managed Merge and Pass (CMMP) system), kuras ietvaros tiks īstenots “braukšanas stila monitorings, ieraksts un uzskaite – gan pašu autovadītāju, gan arī citu satiksmes dalībnieku”.

Patenta autori paskaidro:

Šī sistēma periodiski ļaus atsevišķiem transportlīdzekļiem (turpmāk dēvēti arī par transportlīdzekļiem – patērētājiem), kas piedalās, braukt ar lielāku ātrumu pa mazāk noslogotām braukšanas joslām, lai nepieciešamības gadījumā tos palaistu citi transportlīdzekļi. Citi piedalošies transportlīdzekļi (turpmāk dēvēti par transportlīdzekļiem – pārdevējiem) brīvprātīgi ieņems lēnākas braukšanas joslas, lai ļautu transportlīdzekļiem – pircējiem pāriet uz viņu joslām. Tie arī palaidīs tos, kad tas nepieciešams.

Jāatzīmē, ka patents ietver kriptovalūtu – tokenus CMMP. Saskaņā ar autoru ieceri ar šiem tokeniem varēs īstenot komunikāciju starp transportlīdzekļiem:

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top