Mainings

FPGA un ASIC čipi

FPGA un ASIC čipi

Bitkoinu ieguves ekosistēma pēdējos astoņos gados ir piedzīvojusi lielas izmaiņas. Sākotnējā bitkoinu ieguves posmā pietika vien ar datora procesoru, taču vēlāk tika izstrādāta programma, kas nodrošina uz GPU balstītu kriptovalūtas ieguvi. Galu galā tika radīti FPGA čipi un šobrīd labi zināmie ASIC čipi. Bet ar ko FPGA čipi atšķiras no ASIC čipiem?

FPGA čipi

Tā kā GPU (video karšu) izmantošana kriptovalūtas ieguvē kļuva neizdevīga, lai kompensētu ieguldījumu izmaksas un elektroenerģijas patēriņu, bija jāizveido lētāks risinājums. Tika ieviesti FPGA čipi un lietotāji paši varēja konfigurēt integrēto sistēmu.

Daudzi bitkoinu ieguvēji sāka veiksmīgi izmantot FPGA čipus, lai efektīvi iegūtu bitkoinus ar ievērojami zemāku elektroenerģijas patēriņu. FPGA čipi funkcionēja līdzīgi kā ASIC mikroshēmas. Pirmās patērētāju kategorijas FPGA čipi tika ieviesti 2011. un 2012. gadā, kas ļāva tādām kompānijām kā Butterfly Labs, ZTEX, un dažām citām kļūt par tirgus līderiem.

FPGA čipi bija diezgan jaudīgi, tajā laikā 500MHz ieguves ātrums tika uzskatīts par labu rādītāju. Būtībā Butterfly Labs bija viena no pirmajām kompānijām, kura spēja nodrošināt lielāku jaudu par 25 GH/s, lai gan tika izmantotas vairākas FPGA plates, 18 ventilatori gaisa cirkulācijai, kas radīja vairāk trokšņa nekā pneimoperforators. FPGA čipi tajā laikā bija izdevīgi, taču to panākumi nebija ilgstoši, jo tika radīti jauni ASIC čipi.

ASIC čipi

Nav grūti saskatīt līdzību starp FPGA un ASIC čipiem. Abi izpilda līdzīgas funkcijas un efektīvi ģenerē pietiekoši daudz jaudas. Tomēr, kad ASIC čipi kļuva pieejami, FPGA tika nomainīti pret tiem. Un Butterfly Labs paziņoja, ka ASIC čipi ir vislabākie kriptovalūtas ieguves procesam.

Tika radīti 60 GH / s un 4,5 GH / s čipi. Tomēr uzņēmums mēģināja neapdraudēt FPGA pārdošanas apjomus, tādēļ uzsāka tirdzniecības programmu izveidi. Sākumā kompānijas Butterfly Labs darbība bija veiksmīga, taču tā sāka veikt krāpnieciskas darbības un tika uzsākta tiesvedība pret šo kompāniju. Daudzas kompānijas vēlāk mēģināja sacensties čipu ražošanā, tika izveidoti daudz jaudīgāki čipi, kas līdz ar to paplašināja bitkoinu ieguvēju tīklu.

Šobrīd pastāv tikai daži čipu ražotāji, BitFury Group un Bitmain Technologies Ltd. ir divi lielākie uzņēmumi, kas ir kļuvuši atpazīstami. Ir redzams, ka čipu ražošanas biznesā pastāv zināma konkurence.

Nesen mediji paziņoja par FPGA jaunu karšu izlaišanu. Precīzas informācijas nav un pagaidām tas vairāk izskatās pēc  fake ziņām. Laiks rādīs. 🙂

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top