Tehnoloģijas

Francijā par modificētu elektrisko velosipēdu – cietumsods

Francijā par modificētu elektrisko velosipēdu - cietumsods

Francijas likumdevēji ir pieņēmuši likumu L317-1, kas paredz bargus sodus par elektrisko velosipēdu modificēšanu. Šis transporta veids pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs, un ir palielinājies negadījumu skaits Francijas pilsētu ielās. Īpaši nepatīkams ir fakts, ka ar elektrisko velosipēdu var pārvietojas pa veloceliņiem tiešā gājēju tuvumā. Elektriskā velosipēda sadursme ar gājēju parasti ir ar nopietnām sekām, jo elektro velosipēds ir smagāks un ātrāks par parasto.

Eiropas standarti nosaka, ka elektriskā velosipēda maksimālais ātrums nedrīkst pārsniegt 25 km/h (atsevišķai ātrgaitas elektrisko velosipēdu klasei – 45 km/h), un ražotāji to ņem vērā, tomēr velosipēdos, kurus piegādā uz ASV, ierobežojums noteikts saskaņā ar vietējiem noteikumiem. Tas ir aptuveni 32 km/h. Nav pārsteidzoši, ka Eiropas ātras braukšanas entuziasti izmantos savu transportlīdzekļu potenciālu, veicot izmaiņas to konstrukcijā un iestatījumos.

Saskaņā ar jauno likumu par šādām darbībām pārkāpējs Francijā var saņemt naudas sodu līdz 30 000 eiro un cietumsodu uz laiku līdz vienam gadam. Turklāt autovadītāja apliecība var tikt anulēta uz laiku līdz trim gadiem.

Avots: Engadget

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top