Visas ziņas

Francija testē digitālo valūtu (CBDC)

Francijas banka testē digitālo eiro

Francijas naudas regulators sācis pētīt centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) izmantošanu starpbanku maksājumiem.

Tādējādi ir izpildīts Francijas Bankas vadītāja Vilroja de Galo solījums sākt eksperimentus ar digitālo valūtu līdz 2020. gada pirmā ceturkšņa beigām. Jāatzīmē, ka centrālā banka neuzstāj uz blokķēdes kā digitālā eiro bāzes tehnoloģijas izmantošanu.

Definēti šādi trīs iespējamie gadījumi:

  • maksājums pret finanšu instrumentiem,
  • maksājums pret citu centrālo banku digitālo valūtu
  • maksājums pret digitālajiem aktīviem.

Testēšanas ietvaros paredzēts modelēt starpbanku norēķinus uz CBDC bāzes, identificēt tā priekšrocības un iespējamos riskus. Citus CBDC lietošanas aspektus neplāno testēt.

“Pilotprogramma būs Francijas Bankas ieguldījums plašākā diskusijā ES saistībā ar pāreju uz CBDC. Šie testi nav paredzēti ilgstošai turpināšanai vai arī pašas CB plašai izmantošanai”, – norādīts dokumentā.

Regulators īpaši atzīmēja, ka pilotprogramma neparedz naudas masas izveidi. Turklāt eksperimenta ietvaros radītās monētas tiks iznīcinātas tās pārskata dienas beigās, kad tika veikts maksājums.

Francijas banka atlasīs ne vairāk kā desmit pieteikumus dalībai grupu vai atsevišķu personu testēšanā. Pieteikumu var iesniegt līdz 2020. gada 15. maijam, bet atlase notiks 10. jūlijā.

Avots: Cointelegraph

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top