Visas ziņas

Francija tehnoloģiju gigantiem liek maksāt “digitālo nodokli”

Nodoklis

Francijas Finanšu ministrija lielajām tehnoloģiju kompānijām nosūtījusi paziņojumu par nepieciešamību samaksāt digitālo pakalpojumu nodokli.

Iepriekš Francija apturēja nodokļa iekasēšanu saistībā ar tādām kompānijām – kā Facebook un Amazon, jo Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) notika sarunas par starptautisko nodokļu noteikumu pārskatīšanu.

Finanšu ministrija iepriekš brīdināja, ka iecerējusi iekasēt nodokli decembrī – kā arī tika plānots, ja sarunas nebūs rezultatīvas. Oktorbī kļuva skaidrs, ka sarunas ne pie kā nav novedušas, jo gandrīz 140 valstis, kuras tajās piedalījās, piekrita turpināt sarunas līdz 2021. gada vidum. Saskaņā ar amatpersonu sacīto – sarunas ir nonākušas strupceļā, jo Trampa administrācija ir atteikusies parakstīt daudzpusējo vienošanos.

Pagājušajā gadā Francija ieviesa 3% nodokli ieņēmumiem no digitālo pakalpojumu sniegšanas, ko guvušas Francijas kompānijas ar ieņēmumiem virs 25 miljoniem eiro un 750 miljoniem eiro visā pasaulē. Parīze solīja atcelt nodokli, ja būs panākta vienošanās OECD ietvaros.

Avots: Reuters

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top