Visas ziņas

Francijas ekonomikas un finanšu ministrs Bruno Lemērs: Eiropas Savienība plāno aizliegt stablecoin Libra

Francijas ekonomikas un finanšu ministrs Bruno Lemērs: Eiropas Savienība plāno aizliegt stablecoin Libra
Francija, Vācija un Itālija gatavo pasākumus, lai Eiropā aizliegtu digitālo valūtu Libra, kuru izstrādā kompānija Facebook, – paziņojis Francijas ekonomikas un finanšu ministrs Bruno Lemērs. Viņa teikto citējis franču izdevums Le Figaro.
Ministrs minējis, ka Libra būs piesaistīta bivalūtu grozam, un tas nozīmē, ka 2,5 mljrd. soc. tīkla lietotāju varēs izraisīt finansiālu destabilizāciju Eiropas Savienībā.

“Libra netiek gaidīta Eiropas teritorijā. Mēs veiksim pasākumus kopīgi ar Itāliju un Vāciju, jo uz kārts ir likta mūsu suverenitāte”, – teica Lemērs, atsakoties atklāt solīto pasākumu raksturu.

“Vai mēs vēlamies, lai naudas un kredītu politika būtu privātas kompānijas rokās – tādas kā Facebook? Mana atbilde: acīmredzami – nē. Es neesmu pret publiskas digitālās valūtas izveidi, kuras tapšanā piedalīsies Francija, un kas funkcionē Eiropas normatīvu ietvaros”, – piebildis ministrs.

“Ja valstī ar vāju banku sistēmu iedzīvotāji masveidā izmantotu kriptovalūtu saviem pirkumiem un ietaupījumiem, tad tās sabrukumam bez nekādas bankas vai valsts garantijas būtu katastrofālas sekas”, – teica Kjore.

Tomēr viņš norādīja, ka perspektīvā nav pret kriptovalūtu legalizāciju Eiropas finanšu tirgū.
“G7 uzskata, ka neviens globāls kriptovalūtu projekts nedrīkst tikt ieviests tikmēr, kamēr nav atbilstoši novērsti tiesiskie un normatīvie riski”, – atzīmējis Kjore.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top