Visas ziņas

Francijas ielu mākslinieks dāvanā saņemis vienu bitkoinu

Paskāls Bojarts – franču grafiti meistars, kurš slavens ar to, ka radījis sienas gleznojumus ar paslēptām balvām kriptovalūtās, – paziņojis, ka pirms pāris dienām par savu darbu “Liberté Guidant le Peuple” saņēmis veselu bitkoinu.

Bez tam mākslinieks dāvinajumos saņēmis vēl 0,14 bitkoina, piecas vienības Bitcoin Cash un 1,25 Litecoin. Saskaņā ar Bojarta teikto – visus šos līdzekļus viņš saņēmis kopš tā laika, kad viņš Parīzē izvietoja trīs sienas gleznojumus ar divdimensiju kodiem ziedojumiem.

Parīzes sienas gleznojuma 0,26 bitkoina vērtā mīkla atminēta

Mākslinieks atzīmējis, ka pirmoreiz no kāda ziedotāja saņēmis summu 1 bitkoina apmērā. Viņa iepriekš saņemtie ziedojumi bitkoinos variējās no dažiem centiem līdz vairākiem dolāriem.

Bojarta darbi pieder jaunai tendencei glezniecībā. Sākot ar Margaritu de Kursel 2014. gadā, mākslinieks savos darbos iekļauj mīklas, kuru atrisināšana sniedz iespēju saņemt balvu bitkoinos.

Sienas gleznojumā “Liberté Guidant le Peuple” bija 0,26 bitkoina, ko Bojarts bija paslēpis darbā par godu bitkoina ģenēzes bloka desmitajai gadadienai. Viņš publicējis publisku atslēgu un uzaicinājis publiku atrast privātu atslēgu aktīviem, kuru vērtība tagad ir 1044 $.

Nedēļu pēc paziņošanas par mīklu atradās cilvēks, kurš to atminēja. Viņš atklāja 12 atjaunošanas frāzes vārdus maka atslēgai, kurā bija solītā summa. Kā atklājās – frāze bija franču “dzelteno vestu” kustības vēstījums: “Baņķieri-augļotāji melo, cilvēki – cīnieties, ceram, ka pilsoniskā savienība aizvedīs līdz uzvarai pie dzeltenā horizonta”.

Bitkoinu balvā nodrošināja sponsors – britu investors un uzņēmējs Alisters Milns.

Mākslinieks

Lai gan Bojarta tīmekļa vietnē teikts, ka viņš kļuvis par “pirmo sienas gleznojuma meistaru, kurš gleznā iekļāvis bitkoina QR kodu”, jau diezgan sen ziedojumus analogā veidā vāc cits “ielu mākslinieks”, kaut arī viņš nerada sienas gleznojumus – atšķirībā no Bojarta. Meistars ar pseidonīmu Cryptograffiti kopš 2011. gada pieņem mikromaksājumus par saviem darbiem. Viņa ielu māksla sastāv galvenokārt no “korporatīviem” tēliem, kas ietver bitkoina simbolu – bieži vien izvietotu uz ATM ierīcēm, kas pieder tādām bankām – kā  Chase un HSBC.

“Esmu laimīgs, redzot, ka kopiena mani atbalsta”, – raksta Bojarts, kurš pēc saņemšanas bitkoinu nekavējoties izvadījis no maka.

Esmu laimīgs, redzot, ka kopiena mani atbalsta

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top