Visas ziņas

Francija vērsīsies pie ES dalībvalstīm ar lūgumu pieņemt jaunos kriptovalūtu noteikumus

Francija vērsīsies pie ES dalībvalstīm ar lūgumu pieņemt jaunos kriptovalūtu noteikumus

Pagājušajā nedēļā Francija ieviesa jaunus likumus, ar kuriem cenšas panākt kārtību haotiskajā kriptovalūtu pasaulē. Turklāt tā kļuvusi par pirmo valsti lielajā ekonomikā, kas izveidojusi kompleksu regulējošu struktūru šai nozarei. Bet tā nav apstājusies pie sasniegtā. Francija tagad vēlas, lai citas Eiropas valstis pieņemtu un ieviestu savus kriptovalūtu noteikumus.
Saskaņā ar Reuters paziņojumu – Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs paziņoja par šo valsts nodomu. Lemērs uzstājās Parīzē blockchain pasākuma laikā.

Viņš paziņoja: “Saviem Eiropas partneriem es piedāvāšu izveidot vienotu normatīvo bāzi kriptovalūtām, kas balstīta uz Francijas pieredzi. Mūsu modelis ir pareizs”.

Eiropas Savienība jau sen paudusi vēlmi regulēt kriptovalūtu, bet tā vēl nav to izdarījusi. Tā ieviesusi labākā kriptovalūtu regulējuma veida tehniski ekonomisko pamatojumu, bet neviena atsevišķa nācija nav guvusi lielākus panākumus. Maltas salas nācija pašreiz ir pati progresīvākā, un arī Šveicei ir panākumi. Tādējādi Francijas ierosinājums var būt ļoti svarīgs Eiropas kriptovalūtu telpai.

Francijas jaunais likums oficiāli atzīst kriptovalūtu. Tas vērsts uz to, lai piesaistītu kriptovalūtu kompānijas valstī atvērt veikalus, un valdība plāno aplikt ar nodokli to peļņu. Firmas, kas vēlas tirgot kriptovalūtu, var iesniegt pieteikumu oficiālai licencei. Valsts tirgus regulators būs atbildīgs par licenču izsniegšanu.

Realizējot likumu, valsts cer iegūt lielāku labumu, nekā tikai nodokļus. Tā iecerējusi būt avangardā evolucionējošai nozarei, kurai vēl nāksies apgūt pasaules lielāko daļu. Kļūstot par šīs jaunās nozares līderi, Francija varēs piesaistīt lielas investīcijas no globāliem investoriem un palīdzēs veidot digitālo nākotni.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem – kripto kompānijām būs jāpierāda, ka tām ir adekvātas procedūras cīņā ar naudas atmazgāšanu un “zini savu klientu”. Regulējošās institūcijas savlaikus definēs komplicētu informāciju par to, kas nepieciešams, lai saņemtu darbības licenci. Lai gan visi šie pasākumi nevar pilnībā pasargāt investorus no zaudējumiem, tomēr Francijas valdība vēlas tos pasargāt no krāpšanas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top