Visas ziņas

Francijas tiesa ir atzinusi bitkoinu par maksājumu līdzekli

Francijas tiesa ir atzinusi bitkoinu par maksājumu līdzekli

Francijas pilsētas Nanterre komerciālā tiesa (Tribunal de Commerce) ir atzinusi bitkoinu par konvertējamu nemateriālu aktīvu, būtībā pielīdzinot to fiat valūtai. Lēmums tika pieņemts 26. februārī, bet tas kļuvis zināms tikai tagad.

Kā raksta Les Echos, izskatot strīdu starp Francijas kriptovalūtu biržu Paymium un Lielbritānijas investīciju kompāniju BitSpread – ir noticis precedents.

2014. gadā Paymium aizdeva BitSpread 1000 BTC. Tomēr pēc 2017. gada bitcoin hardforka laikā, visi bitkoina turētāji saņēma papildus arī kriptovalūtu Bitcoin Cash proporcijās 1: 1. Lai noskaidrotu, vai aizņēmējam ir papildus jāatdod summa BCH, kompānija Paymium vērsās tiesā.

Tiesa secināja, ka pēc juridiskā rakstura tas ir maināms aktīvs un pēc analoģijas ar fiat uz to attiecas vispārējie aizdevuma principi: “Īpašumtiesības uz aktīvu visā līguma darbības laikā paliek aizņēmējam. BCH pieder aizņēmējam, tāpat kā dividendes akcionāram. ”

Kramer & Levins advokāts Hubert de Vauplane uzskata, ka tiesas lēmums ļaus likumīgi izmantot bitkoinu kā maksājumu līdzekli un stimulēs darījumu skaita pieaugumu ar to Francijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top