Biržas

FTX krīze izraisīja vēsturisku BTC aizplūdi no biržām

FTX krahs ir izraisījis vēsturiski lielu skaitu BTC aizplūšanu no biržām

 

Analītiskā kompānija Glassnode paziņoja, ka 13. novembrī bitkonu izņemšana no kriptovalūtu biržām sasniedza gandrīz vēsturisku maksimumu un bija 106 000 BTC mēnesī. Glassnode eksperti apgalvo, ka ar līdzīgu BTC aizplūdi tirgus ir saskāries tikai trīs reizes – 2020. gada novembrī, 2022. gada aprīlī un 2022. gada jūnijā/jūlijā. Aģentūra pavēstīja, ka 9. novembrī maku skaits, uz kuriem izvadīti bitkoini no biržām, ir palielinājies līdz 90 000 adresēm.

Bitkonu aizplūde no biržām uz makiem parasti signalizē par drīzu BTC izaugsmi un uzglabāšanu ilgtermiņa perspektīvā. Tomēr tagad šis scenārijs ir rezultāts tam, ka ir samazinājusies uzticēšanās centralizētajām kripto biržām. Glassnode analītiķi pievērš uzmanību, ka bitkoinu aizplūde izraisīja “pozitīvas bilances izmaiņas visu veidu investoru makos – no maziem līdz vaļiem”: “FTX krīze izraisīja ļoti ievērojamas izmaiņas visu kategoriju bitkoinu turētāju uzvedībā”, – teikts pārskatā. Saskaņā ar ekspertu datiem – no 6. novembra bilanču izmaiņas skāra visu izmēru BTC makus.

Kopējais pirmās kriptovalūtas apjoms “mazajos” makos ar vismaz 1 BTC bilanci ir pieaudzis līdz 33 700 bitkoiniem. Apjoms vaļu makos ar vairāk kā 1 000 BTC bilanci palielinājās par 3 600 bitkoiniem. Tas viss norāda uz visuresošās bitkoina patstāvīgas uzglabāšanas tendences izplatīšanos. Nozares līderi tagad aktīvi atbalsta risinājumus patstāvīgai kriptovalūtu uzglabāšanai, jo frāze “nav jūsu atslēgas – nav jūsu monētas” ir svarīgāka kā jebkad iepriekš.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top