Visas ziņas

G 20 uzraudzības iestāde norāda, ka regulatoriem ir nepieciešams labāks kripto riska novērtējums

G 20 uzraudzības iestāde norāda, ka regulatoriem ir nepieciešams labāks kripto riska novērtējums

Saskaņā ar aģentūras “Reuters” ziņojumu 31. maijā Šveicē esošā G20 starptautiskā uzraudzības iestāde – Finanšu stabilitātes padome (FSP) savā jaunākajā ziņojumā ir uzsvērusi, ka regulatoriem ir jāuzlabo riska novērtēšanas stratēģijas attiecībā uz finanšu darbību kriptotelpā.
Ziņojumā ir norādīts, ka viens no potenciāliem riska novērtēšanas metriskajiem parametriem varētu būt banku un citu finanšu sabiedrību kriptoriska pakāpe. Ziņojumā arī piebilsts, ka FSP pašlaik neuzskata, ka kriptotelpa rada “materiālu stabilitātes risku” finanšu sektoram.
Saskaņā ar ziņojumu, pašreizējais kriptoregulējums ir vāji izstrādāts, un tehnoloģiju jauninājumu straujais temps var padarīt kriptoregulējuma jomu vēl apšaubāmāku. Kriptoaktīvi pašlaik neietilpst regulatoru jurisdikcijā, tam par iemeslu kalpo daļēji nesaskanīgie standarti starp valstīm.
Piemēram, Ķīna ir noteikusi gandrīz pilnīgu aizliegumu kriptovalūtu biržām, savukārt Japāna cenšas nodrošināt kriptobiržu likumīgumu ar atbilstošu darbības atļauju izsniegšanu.
Jūnijā Osakā norisināsies G20 samits un ir paredzēts, ka notiks arī sarunas par starptautisko kriptoregulējumu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top