Visas ziņas

G20 atbalstījusi FATF rekomendācijas kriptovalūtu industrijas regulēšanā

“Lielā divdesmitnieka” (G20) dalībvalstis oficiāli atbalstījušas FATF izstrādātos vadošos  noteikumus kriptovalūtu industrijas regulēšanā. Par to ziņo Blockcrypto.

28.-29. jūnijā Japānas pilsētā Osakā aizritējušā samita dalībnieku paziņojumā teikts:

“Mēs apliecinām mūsu simpātijas pret nesen mainīto FATF standartu  pielietošanu attiecībā uz virtuālajiem aktīviem un ar tiem saistītajiem pakalpojumu sniedzējiem saistībā ar naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas apkarošanu”.

Finanšu darījumu darba grupa (FATF) naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas apkarošanai prezentējusi savu rekomendāciju galīgo versiju 21. jūnijā. Saskaņā ar dokumentu – biržām ir pienākums apkopot informāciju par lietotāju veiktajām transakcijām un savā starpā apmainīties ar šiem datiem.

G20 pārstāvji paziņoja, ka turpinās “vērīgi sekot” kripto industrijas attīstībai un būs “modri attiecībā pret esošiem un jauniem riskiem”, pat neraugoties uz to, ka jaunie aktīvi neapdraud globālo finanšu stabilitāti.

Atgādinām – iepriekš daudzi analītiķi, tostarp kompānija Chainalysis, centās pārliecināt FATF par to, ka blockchain industrijai ir diezgan sarežģīti ievērot tās pašas normas, kādas ir tradicionālajā finanšu tirgū. Viņi brīdināja organizāciju, ka kriptovalūtu bizness var daļēji aiziet ēnas pusē, bet var ciest lietotāju privātums un tiesībaizsardzības institūciju operāciju efektivitāte.

G20 atbalstījusi FATF rekomendācijas kriptovalūtu industrijas regulēšanā

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top