Visas ziņas

G20: līdz oktobrim tiks izstrādāts kriptovalūtu regulējums

Lielais divdesmitnieks

“Lielais divdesmitnieks” atkal pievērsis uzmanību kriptovalūtām: pēdējās sēdes rezultātu pārskatā tika definēta grupas oficiālā pozīcija saistībā ar tām.

Viņi nonākuši pie secinājuma, ka kriptovalūtas nerada draudus pasaules finanšu stabilitātei. “Divdesmitnieks” arī uzdevis Finansu darbības uzdevumu grupai naudas atmazgāšanas jautājumos (FAFT) līdz šī gada oktobrim izstrādāt industrijai regulatīvas normas. Tas nepieciešams investoru aizsardzībai un inovāciju atbalsta līmeņa noteikšanai.

“Neraugoties uz to, ka kriptovalūta nerada riskus pasaules finanšu sistēmai, joprojām nedrīkst zaudēt modrību. Mēs rīkojamies saskaņā ar mūsu martā veiktajiem paziņojumiem un lūdzam FATF noskaidrot iespēju izmantot pašreizējos standartus kriptoaktīviem”.

Interesants ir arī fakts, ka G20 ir atzinis ne tikai blockchain tehnoloģiju, bet arī pašu kriptovalūtu potenciālu. Tomēr viņi joprojām tās uzskata par riskantu finanšu instrumentu, jo bez pienācīga regulējuma industrijā ir daudz nekvalitatīvu produktu un krāpnieku.

Atgādināsim – maija beigās Krievijas finanšu ministra vietnieks Sergejs Storčaks paziņoja, ka G20 valstis šobrīd meklē kompromisa risinājumu jautājumam par kriptovalūtu regulēšanu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top