Visas ziņas

G20 meklē kompromisu kriptovalūtu regulējumā

G20 meklē kompromisu kriptovalūtu regulējumā

Par plānoto kripto valūtu regulējumu, joprojām informācija ir ļoti skopa.  Krievijas finanšu ministra vietnieks Sergejs Storčaks paziņojis, ka G20 valstis  (20 finanšu ministru un Centrālo banku vadītāju grupa) šobrīd meklē kompromisa risinājumu jautājumā par kriptovalūtu regulējumu.

Vienu lietu viņi ir nolēmuši pavisam noteikti – kriptovalūtas netiks uzskatītas par maksājumu līdzekli.

“Lielā industriālā divdesmitnieka valstis pašreiz izskata kompromisa variantus jautājuma risināšanā par kriptoaktīvu tirgus regulējumu. Konsenss jau ir panākts izpratnē par to, ka tā nav valūta. Tā ir prece, kas nav likumīgs maksājumu līdzeklis. Mēs kriptovalūtu uzskatām par aktīvu, un globālā līmenī tā ir dominējošā tendence”.

Viņš piebilda, ka pašreiz joprojām neatrisināts ir jautājums par regulēšanas kārtību. G20 dalībvalstis lokālā līmenī var veikt nepieciešamos likumdošanas pasākumus, kā arī var izstrādāt daudzpusīgas vienošanās par tirgus regulēšanas kārtību.

“Šo jautājumu nepieciešams risināt, kamēr kriptovalūtu tirgus nav sasniedzis globālus mērogus. Šobrīd tas tomēr ir lokāls, lai arī starptautisks,” – atzīmē ministra vietnieks.

Storčaks atzīmēja, ka G20 satraucas par jauna burbuļa rašanos, tāpēc ir jāizstrādā mazumtirdzniecības investoru aizsardzības principi.

“Daudzpusīgs iekšējais stils ir svarīgs pirmām kārtām ekonomisko grupu locekļiem – vispirms jau Eiropas Savienībai. Viņiem ir svarīgi vienoties: rīkoties patstāvīgi vai daudzpusīgā līmenī izstrādāt regulēšanas mehānismu”.

Atliek vien cerēt, ka netiks lobētas tikai banķieru intereses un nākotnē norēķini ar kriptovalūtām ienāks mūsu dzīvē vel dziļāk.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top