Visas ziņas

Gada laikā ir būtiski palielināts Elektrum uzlādes vietu skaits

Gada laikā ir būtiski palielināts Elektrum uzlādes vietu skaits

Foto: Publicitātes

Informāciju sagatavoja Kaspars Cikmačs, AS “Latvenergo” valdes loceklis, Tehnoloģiju un atbalsta direktors.

Tieši pirms gada atklājām savas pirmās trīs komerciālās elektrouzlādes stacijas, kurās šajā laikā ir uzlādēta elektroenerģija braucienam vairāk nekā 400 tūkstošu kilometru garumā.

Esam izanalizējuši uzlādes biznesa iespējas, un šogad esam paplašinājuši Elektrum uzlādi līdz 21 pieslēgvietai, turpinām strādāt un plānojam, ka līdz 2021.gada beigām Elektrum tīklā būs vismaz 84 pieslēgvietas. Tādējādi Elektrum būs lielākais komerciālais elektroauto uzlādes tīkls Latvijā, savukārt kopā valstī 2021.gada nogalē būs jau vairāk nekā 250 uzlādes pieslēgvietu.

Pilotprojektā mēs detalizēti analizējām elektroauto īpašnieku vajadzības, vēlmes un paradumus, kā arī pētījām tirgus iespējas un attīstību, paplašinot savu darbību jaunos nozares tirgos. Aizvadītā gada laikā Latvenergo ir ievērojami stiprinājusi kompetenci elektromobilitātē, ne tikai būtiski paplašinot Elektrum uzlādes vietu skaitu, bet arī izveidojot sadarbību ar citiem komersantiem, sadarbojoties ar lielveikaliem un biroju centriem un izveidojot partneru stāvlaukumos Elektrum uzlādes stacijas. Lai izveidotu uzlādes tīklu, esam gatavi sarunām ar jauniem klientiem un sniegt viņiem arī savu ekspertīzi. Mūsu partneri ir dažādi: zemju īpašnieki, biroju un tirdzniecības centri, daudzdzīvokļu ēku projektētāji, pašvaldības un apkaimju biedrības.

Gada laikā esam būtiski palielinājuši Elektrum uzlādes vietu skaitu, kas ir sasniedzis 21 pieslēgvietu 7 stacijās. No visām pieslēgvietām 7 ir izveidotas Rīgā pie Latvenergo biroju ēkas Pulkveža Brieža ielā, kas ir pirmā vieta Latvijā, kur vienlaikus iespējams uzlādēt tik daudz elektroauto. Pašlaik Elektrum elektroauto uzlādes iekārtas atrodas arī Jūrmalā pie Energoefektivitātes centra, Rīgā, Uzvaras bulvārī, pie Pļaviņu HES, pie Ķeguma HES. Sadarbībā ar partneriem uzlādes vietas izveidotas arī pie uzņēmuma Energolukss Ulbrokas ielā un Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā Rīgā.

Līdz gada beigām plānots atklāt vēl vairākas uzlādes stacijas, bet nākamajā gadā – vismaz 50. Savukārt 2021.gada beigās Rīgā, arī Liepājā, Ventspilī un citās Latvijas pilsētās kopā varētu būt vismaz 84 Elektrum uzlādes pieslēgvietas, daļu no tām realizējot ar sadarbības partneriem.

Pirmo reizi tieši Latvijas tirgum Elektrum izveidoja elektroauto uzlādes lietotni. Elektrum stacijās norēķini tiek piemēroti par izmantotajām kilovatstundām (kWh); tas ir ērts veids, lai klients varētu novērtēt akumulatora uzlādes apjomu. Esam noslēguši pirmo sadarbības līgumu un nodrošinām iespēju norēķināties ar Elektrum lietotni arī tajās elektrouzlādes stacijas, kuras uzstādījuši citi uzņēmēji un iepriekš norēķini ar lietotni nebija iespējami.

Elektrum uzlādes stacijām tiek nodrošināts klientu serviss, norēķinu iespējas un tehniskais atbalsts visu diennakti. Visas, gan esošās, gan jaunās elektrouzlādes staciju adreses ir atrodamas Elektrum lietotnē un mājaslapā.

Savus pakalpojumus esam izvērsuši arī interneta veikalā elektrumveikals.lv, piedāvājot elektroauto uzlādes sistēmas, ar kuru palīdzību elektromobiļu īpašniekiem ir iespēja mājās savu transportu uzlādēt divreiz ātrāk nekā lādējot to no rozetes.

Attīstot elektrouzlādi un sekmējot elektriskā transporta attīstību, Latvenergo veicina zaļās vienošanās jeb Green Deal mērķu izpildi, samazinot CO2 izmešu apjomu transporta sektorā un tādējādi veicinot Latvijas klimatneitralitāti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top