Tehnoloģijas

Viedpulksteņu ražotājs Garmin samaksājis izpirkuma maksu

Garmin samaksaja hakerim

Viedpulksteņu ražotājs Garmin ir samaksājis izpirkuma maksu par savu servisu atjaunošanu. Par to ziņo Sky News. Kompānija Garmin informāciju nav apstiprinajusi.

Saskaņā ar  Skynews  – Gearmin nodevusi izpirkumu caur trešās puses kompāniju Arete IR, kas nodarbojas ar līdzīgu situāciju risināšanu. Garmin esot nācies samaksāt  vīrusa radītājiem aptuveni 10 miljonus ASV dolāru, lai iegūtu atslēgu vīrusa neitralizēšanai. Iespējams, ka samaksātā summa ir bijusi mazāka, bet neviena no pusēm nekādus konkrētus datus nav atklājušas.  Pēc pārskaitījuma saņemšanas hakeri piešķīra Garmin atšifrēšanas atslēgu failu atjaunošanai.

Atgādinām – 23. jūlijā Garmin tika veikts uzbrukums izmantojot šifrējošo vīrusu WastedLocker, skarot infrastruktūru, kas atbild par mijiedarbību un saziņu ar klientiem, zvanu centru, čatiem, tehnisko atbalstu un pastu.

Žurnālisti izdarīja pieņēmumu, ka Garmin neveica maksājumu tieši, jo vīrusa izveidē, iespējams, ir  iesaistījies Krievijas grupējums Evil Corp, pret kuru vērstas ASV sankcijas.  Tomēr Arete IR uzstāja, ka vīruss WastedLocker nav saistīts ar Evil Corp.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top