Ethereum

Kāpēc pieauga “gāzes” patēriņš pēc Ethereum hārdforka aktivizēšanas

ETHgas patēriņš pēc hardforka

etherscan.io

“Ethereum” dibinātājs Vitālijs Buterins paskaidroja, kāpēc pēc hārdforka London blokķēdes aktivizēšanas gāzes patēriņš  pieauga par 9%. Viņš norāda, ka to ietekmēja vidējā intervāla samazināšanās starp blokiem, nepilnīga bloku darba slodze pirms atjaunināšanas un bāzes komisijas pielāgošanas mehānisma nepilnības.

Buterins atzīmēja, ka pēc atjaunināšanas vidējais gāzes patēriņš dienā tīklā pieauga no 92 miljardiem līdz 100 miljardiem.

Ethereum” dibinātājs atzīmēja, ka pirms hārdforka London aktivizēšanas vidējais laiks jauna bloka ģenerēšanai bija ~ 13,5 sekundes. Pēc hārdforka aktivizēšanas rādītājs atgriezās “ilgtermiņa normālā līmenī” ~ 13,1 sekundē. Atšķirība 3% apmērā varēja būtiski ietekmēt gāzes patēriņu.

Pēc Buterina teiktā, pirms atjaunināšanas maksimālais gāzes ierobežojums vienam Ethereum blokam bija 15 miljoni, taču ne visi bloki tika aizpildīti līdz šai robežai. Saskaņā ar Viljama Fokslija kompānijas “Compass Mining” datiem, 2021. gada aprīlī ražotāji katru dienu atstāja aptuveni 2% blokus tukšus.

“Kopumā pirms Londonas forka [aktivizēšanas] neizmantotā vieta blokos bija ~ 2-3%. Pēc atjaunināšanas 15 miljoni nav maksimums, bet gan mērķis. Tas nozīmē to, ka, ja vidējais izmantotās gāzes apjoms, ieskaitot tukšos blokus, ir mazāks par 15 miljoniem, bāzes likme samazināsies, līdz skaitlis atgriezīsies līdz 15 miljoniem, ”rakstīja Buterins.

Vēl viens faktors ir bāzes komisijas pielāgošanas mehānisma nepilnības. Pilnīgi tukši bloki samazina komisijas maksu par 12,5%, bet pilnībā aizpildīti bloki palielina šo maksu par tik pat procentiem.

Lai rādītājs paliktu nemainīgs, vidējai bloka slodzei vajadzētu būt nedaudz virs 50%, tieši cik daudz ir atkarīgs no dispersijas. Teorētiski bāzes komisija paliks nemainīga, ja bloki būs vidēji aizpildīti par 53,13%. Šobrīd vidējā bloka slodze ir 51,5%, kas ir par 3% mazāk nekā “mērķa” rādītājs.

Gazes patēriņs uz bloku Ethereum tīklā

Gāzes patēriņs uz bloku Ethereum tīklā

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top