Tehnoloģijas

GitHub uz 1000 gadiem Arktikā paslēpj 21 TB datu

Github dati par Arktiku

Foto: Github

Lielākā IT projektu hostinga servisa komanda GitHub, kuru pirms pāris gadiem iegādājās Microsoft, paziņojusi par veiksmīgu projekta GitHub Archive realizāciju, kas paredz arktiska datu arhīva izveidi. Jau pagājušajā gadā GitHub pārstāvji paziņoja par plāniem visus datus glabāt arktiskā krātuvē. Brauciens uz Arktiku bija paredzēts februārī, taču koronavīrusa uzliesmojuma dēļ to nācās pārcelt. Un 8. jūlijā atvērtā izejas koda kolekcija tika veiksmīgi “apbedīta”.

Dati par Arktiku

Foto: Github

Krātuve būtībā ir parasts metāla skapis, bet tas atrodas 250 metru dziļumā bijušajā ogļraktuvē Špicbergenas arhipelāga mūžīgā sasaluma zonā aiz ziemeļu polārloka. Krātuvi pirmoreiz izmantoja pērnā gada oktobrī: GitHub izpilddirektors (CEO) personīgi nogādāja spoli ar Linux, Android un 6000 svarīgāko open-source lietotņu izejas kodu, kā arī ar Vatikāna arhīviem, ierakstiem par Brazīlijas nekustamo īpašumu, itāļu filmām un pat slepenas mērces recepti nenosauktam burgerim.
Tagad 21 TB datu ierakstīja 186 piqlFilm filmas lentēs. Tā ir digitālā gaismjutīga filma, kuru var nolasīt dators vai cilvēks ar lupu. Tā var saglabāties 1000 gadus un izturēt kodolkaru vai apokalipsi.

Avots: Github

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top