Visas ziņas

Parīzes sienas gleznojuma 0,26 bitkoina vērtā mīkla atminēta

Parīzes sienas gleznojuma 0,26 bitkoina vērtā mīkla atminēta

Ielas gleznojuma Parīzē mīkla, kurā mākslinieks Paskāls Bojarts bija nošifrējis 0,26 bitkoina (aptuveni 1000 $ vērtībā), ir atminēta, līdzekļi – saņemti. Kā 13.janvārī paziņojis pats Bojarts Twitter – nepagāja ne nedēļa no sienas gleznojuma rašanās brīža, kā 0,26 bitkoina tika atrasta.

Kā rakstīja coinspot.io – Bojarts radīja mūsdienīgu interpretāciju slavenajai franču mākslinieka Ežēna Delakruā gleznai “Brīvība, kas vada tautu” (zināma arī kā “Brīvība uz barikādēm”), kas uzgleznota 1830. gada rudenī – uzreiz pēc Jūlija revolūcijas, kura izbeidza Šarla X valdīšanu un Burbonu restaurācijas režīmu.

Ar savu sienas gleznojumu Bojarts, attēlodams Delakruā gleznas varoni – Francijas Republikas simbolu Mariannu atstarojošu dzelteno vestu vidū, vilka paralēles starp Otro Franču revolūciju un mūsdienu “dzelteno vestu” (Gilets Jaunes) protesta kustību, kas kopš pērnā gada regulāri rīko sadursmes ar policiju Francijas un Eiropas pilsētu ielās.

Kārtējās tādas akcijas laikā 12. janvārī visas Francijas ielās izgāja vairāk nekā 84 000 demonstrantu, no tiem 8000 – Parīzē. Par huligānismu, ieroču un citu aizliegtu priekšmetu nēsāšanu tika aizturēti 240 cilvēki – 200 no tiem  apcietināti.

Pagaidām Bojarts nav pastāstījis – kā tieši tika atrasta mīkla, tomēr iepriekš viņš rakstīja, ka, kaut gan konkrētas norādes var redzēt online – “lai atminētu mīklu, nepieciešams fiziski atrasties blakus sienas gleznojumam”.

Twitter lietotājs Antuāns atzinies, ka viņš “ir uzvarējis šajās sacīkstēs”. Viņš apsolīja, ka viņa organizācija drīz atklās visas detaļas.

Antuāns Twitter sevi prezentē kā blockchain inženieri un dalībnieku, kā arī vairāku kriptovalūtu projektu vadītāju.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top