Tehnoloģijas

Banka Goldman Sachs pirmoreiz veikusi ārpusbiržas darījumu ar bitkoinu

Goldman Sachs darījumi ar btc

Viena no pasaules lielākajām investīciju bankām – Goldman Sachs – ir realizējusi pirmo ārpusbiržas darījumu ar bitkoinu derivatīvu. Šī līguma partneris bija kompānija Galaxy Digital, kas pievērsa uzmanību tam, ka pirmoreiz tik liela klasiskā banka ir veikusi šādu transakciju.

Darījuma pamatā bija nepiegādājamu bitkoinu opcija, proti – līgums, kas neparedz tiešu šīs kriptovalūtas iegādi, bet nozīmē noregulēšanu, pamatojoties uz starpību starp strike (līguma cenu) un bitkoina spota cenu. Turklāt Goldman Sachs interese par bitkoina derivatīvu parāda, ka investīciju banka meklē veidus, lai reaģētu uz pirmajā kriptovalūtā iesaistīto klientu pieprasījumiem.

Tikmēr bitkoinu fjūčeru parādīšanās 2017. gada decembrī bija viens no faktoriem, kas noteica bitkoina cenas pieaugumu līdz tā brīža vēsturiskajam maksimumam – nedaudz virs 20 tūkstošiem dolāru. 2021. gadā Galaxy Digital arī sadarbojās ar Goldman Sachs bitkoinu fjūčeru jomā.

Goldman Sachs ienākšana jaunā bitkoina derivatīva veida tirgū var kļūt arī par svarīgu faktoru kriptovalūtas Nr. 1 cenas pozitīvajā dinamikā, jo var izveidot tradīciju citiem institucionālajiem investoriem šādā veidā iesaistīties kriptosfērā. Viņiem aktīvu derivatīvi nozīmes ziņā ir ekvivalenti ieguldījumiem tieši šādos investīciju virzienos.

Kā paziņoja Galaxy Digital vadītājs Demjens Vandervilts: “Īstenotais darījums ir pirmais solis, ko sper klasiskās ASV bankas, lai piedāvātu tiešu iespēju iesaistīties kriptosfērā, ņemot vērā klienta vajadzības”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top