Visas ziņas

Goodyear prognozē ātrākās 24 stundas Lemānas sacīkšu vēsturē

Goodyear prognozē ātrākās 24 stundas Lemānas sacīkšu vēsturē

Foto: Publicitātes

Informāciju sagatavoja Evita Bille.

  •  Goodyear pēc ilgāka pārtraukuma atgriežas Lemānā
  •  Piecas komandas izvēlējušās Goodyear riepas 24 stundu maratonam
  •  Goodyear prognozē rekorda cienīgu ātrumu

Atgriežoties pasaules prestižākajās izturības sacīkstēs, Goodyear savām 14 vēsturiskajām uzvarām 24 stundu Lemānas sacīkstēs plāno pievienot vēl vienu – atgriešanās uzvaru. Šīs būs pirmās Lemānas sacīkstes, kurās kopš 2006.gada tiks izmantotas Goodyear riepas, un tās varētu būt ātrākās klasiskās franču izturības sacīkstes vēsturē.

88. Lemānas sacīkstes no sākotnēji plānotā laika jūnijā COVID-19 pandēmijas dēļ tika pārceltas uz 19.-20.septembri, un būs šīs sezonas priekšpēdējais posms Starptautiskās Automobiļu federācijas Pasaules Izturības čempionātā (WEC). Čempiona titula izcīņa noslēgsies ar 8 stundu Bahreinas sacīkstēm 14.novembrī. Lemānas rezultāts ir īpaši svarīgs, jo franču klasiskās sacīkstes tiek skaitītas kā ‘dubultpunktu’ posms.

Goodyear prognozē, ka šīs 24 stundu sacīkstes būs vienas no ātrākajām tieši vēsāku laikapstākļu dēļ. Goodyear Izturības programmas (Goodyear Endurance Programme) vadītājs Maiks Makgregors (Mike McGregor) saka: “Gaisa un trases temperatūra būs ievērojami zemāka nekā jūnijā. Vēsāks gaiss nozīmē mazāku aerodinamisko pretestību un lielāku dzinēja veiktspēju. Runājot par riepām, šajā sezonā ar Goodyear jaunāko veikumu esam panākuši apļa laika ātruma pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Savienojot šos faktorus kopā, mums ir recepte jaunu rekordu uzstādīšanai Lemānā.”

Viens no izaicinājumiem riepu ražotājiem Lemānā ir tas, ka WEC noteikumi atļauj tikai trīs sausa seguma riepas visai sezonai. Tas nozīmē, ka Goodyear bija jāizstrādā riepu klāsts, kas spējīgs garantēt augstu sniegumu plašā trases temperatūras diapazonā. Piemēram, iepriekšējā posmā pilsētā Spa valdīja Beļģijā neierasts karstums – trases temperatūra sasniedza 42ŗC. Savukārt iepriekšējā sezonā Spa posmā trases temperatūra bija tikai 7ŗC. Lemānā Goodyear plāno koncentrēties uz mīkstajām “A” vai jaunākajām vidējas cietības “B” specifikācijas riepām, paturot vidējas+ cietības “C” specifikācijas riepas rezervē, ja laikapstākļi tomēr būtu siltāki, kā plānots.

Makgregors papildina: “Mūsu uzdevums ir nodrošināt ilgtspējīgu sniegumu savām komandām, samazināt riepu maiņu skaitu un uzturēt maksimālu veiktspēju arī sacīkšu noslēguma posmā, kad ir atlicis maz degvielas. Lemānā mēs veicam riepu maiņu pēc distances, kas ir līdzvērtīga vairāk nekā divām 1. formulas sacīkšu distancēm. Tajā brīdī, kad automobiļa

degvielas daudzums ir ievērojami samazinājies, vadītājam ir nepieciešama maksimāla veiktspēja. Sacīkstēs Spa tieši ar Goodyear aprīkotie automobiļi šajā sacīkšu posmā bija ātrākie trasē.”

Zināšanu bāzes radīšana

Šī gada saspringtā kalendāra dēļ nepietika laika tradicionālajai Lemānas testa dienai, kas parasti notiek vienu dienu pirms sacīkstēm. Tomēr Goodyear inženieri ir veikuši detalizētus pētījumus pirms atgriešanās sacīkstes. Makgregors skaidro, kā Goodyear inženieri iegūst zināšanas par WEC trasēm: “Mēs apmeklējam trases mēnešiem ilgi pirms katrām sacīkstēm, lai analizētu braukšanas virsmas. Trasēm, kurām nesen mainīts segums, piemēram, Pola Rikāra trasei, ir ‘mikroskopiski raupja’ virsma. Savukārt vecākām trasēm, kā Spa, ir daudz atvērtāks, ‘makroskopiski raupjš’ asfalts.

“Mēs vienmēr atkārtoti novērtējam virsmu, lai uzzinātu, kā tā ir izmainījusies kopš mūsu pēdējā apsekojuma. Lemāna ir unikāla, jo daļa no tās ir pastāvīga sacīkšu trase, bet lielākā daļa funkcionē kā koplietošanas ceļš, un tā virsma katru gadu tiek pamatīgi nolietota. Tā kā Goodyear palielina savu klātbūtni Eiropas sacīkstēs, mēs veidojam plašu pieredzes bāzi, ko pievienojam mūsu ASV kolēģu sagatavotajai informācijai par ASV trasēm.”

Gatavi lietainam septembrim

Lai gan Goodyear plānā ir ātrākā Lemānas trase pēdējos gados, uzņēmuma inženieri plānošanā ņem vērā arī rudens apstākļus, norāda Makgregors: “Kopš atgriešanās sacīkstēs pagājušā gada augustā mums nebija nepieciešamības izmantot Goodyear pilnībā slapja seguma riepas līdz pat Spa posmam pagājušajā mēnesī. Mūsu komandas atklāja, ka slapja seguma riepas ir ļoti izturīgas, un slapja seguma posms Spa trasē deva mums daudz datu, lai aprēķinātu pārejas punktu no Goodyear ļoti daudzpusīgās starpposma riepas uz pilnībā slapja seguma riepu. Mūsu sniegums Spa trasē sniedz pārliecību par turpmākajiem sasniegumiem Lemānā.”

Jauni standarti, jaunas procedūras

Pandēmijas ietekmē Goodyear, tāpat kā citiem sacensību dalībniekiem, bija jāmaina savi procesi sacīkstēs, sadalot komandu mazākās grupās un veicot ieguldījumus veselības un drošības aprīkojumā. Goodyear komandu Lemānā veido eksperti no astoņām dažādām valstīm, tāpēc drošai sacīkšu norisei ir būtiski ievērot katras valsts un sporta pasākumu organizētāju noteikumus.

“Tas ir visu sportā iesaistīto – ražotāju un organizatoru – nopelns, ka esam spējuši saglabāt sporta norises šajā sarežģītajā laikā un aizsargāt cilvēkus, arī strādājot starptautiskā vidē. Goodyear galvenā prioritāte ir darbinieku drošība, un profesionalitātes saglabāšana sportā krīzes laikā

mums ir ļoti palīdzējusi,” papildina Bens Kroulijs (Ben Crawley), Goodyear Motosporta Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas nodaļas direktors.

Treniņu un kvalifikācijas sesijas Lemānā notika ceturtdien un piektdien, 17.-18.septembrī, savukārt sacīkstes sāksies sestdien, 19.septembrī, plkst. 14:30 (15.30 Latvijas laiks) un noslēgsies tieši pēc 24 stundām svētdien, 20.septembrī.

Piecas komandas LMP2 klasē izmantos Goodyear riepas: Jota Sport, Jackie Chan DC Racing, Algarve Pro Racing, G-Drive Racing by Algarve un Panis Racing. No nākamās sezonas WEC un Eiropas Lemānas sacīkšu sērijā visi LMP2 automobiļi brauks ar Goodyear riepām.

Par Goodyear Goodyear ir viens no lielākajiem riepu ražotājiem pasaulē. Kompānija nodarbina aptuveni 62 000 cilvēku, un tās izstrādājumi tiek ražoti 46 ražotnēs 21 pasaules valstī. Divos inovāciju centros, kas atrodas Akronā (Ohaijo štatā) un Kolmārbergā (Luksemburgā), tiek izstrādāti moderni produkti un pakalpojumi, kas nosaka nozares tehnoloģiju un snieguma standartu. Plašāku informāciju par Goodyear un tā izstrādājumiem skatiet šeit.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top