Ziņas

Google kvantu tehnoloģija un Proof-of-Stake metode

Google kvantu tehnoloģija un  procentuālās daļas pierādījuma (PoS) metode
Google kvantu tehnoloģija varētu nodrošināt labu iespēju procentuālās daļas pierādījuma metodes izmantošanai .

Kvantu skaitļošanas tehnoloģija ģenerē skaitļus pēc nejaušības principa

Procentuālās daļas pierādījums (PoS) ir konsesa algoritma veids pēc kura tiek veidots noteikts bloku skaits blokķēdē, savukārt darba pierādījuma algoritmu izmanto mainingam jeb kriptovalūtas iegūšanai.

Kvantu tehnoloģijas teorētiķis Skots Ārsonsons no Teksas universitātes izdevumam “Fortune” 23. oktobrī pavēstīja, ka kvantu skaitļošanas tehnoloģijas izmantošana kriptovalūtas jomā varētu radīt bažas un neuzticību skeptiķiem. Iepriekš savā blogā viņš veica šādu ierakstu:

“Kvantu tehnoloģijas darbības principu pēc būtības trešajai pusei var pamatoti pierādīt. (vadoties pēc skaitļošanas principiem). Tas līdz ar to nodrošina lielisku iespēju izmantot procentuālās daļas pierādījuma metodi un citus kriptogrāfiskos protokolus. Ceru, ka nākotnē tiks atrasti arvien jauni veidi kvantu tehnoloģijas un procentuālās daļas pierādījuma metodes pielietojumam.”

Google projekts pret Čērča-Tēringa tēzi

23. oktobrī Google publiskoja kvantu tejnoloģijas eksperimenta rezultātus. Šajā eksperimentā tika pierādīts, ka 54 kubitu procesors ar kvantu loģikas vārteju 200 sekundēs var samplēt vienu kvantu ķēdes posmu miljons reižu. Turpretī IBM superdators Sumit, kurš, domājams, ir līdz šim jaudīgākais dators, šādu samplējumu veiktu 10 000 gadu garumā.

Google apgalvo, ka šis ir pirmais eksperimentālais izaicinājums saistībā ar Čērča Tēringa tēzi, kas ir zināma arī kā skaitļošanas tēze, kura paredz, ka tradicionālie datori var efektīvi veikt jebkuru “saprātīgu” aprēķinu modeli.

Bloga ierakstā Google pārstāvis paskaidroja: “Mēs vispirms izmantojām vienkāršotas shēmas no 12 līdz 53 kubitiem. Mēs pārbaudījām kvantu datora veiktspēju, izmantojot klasiskās simulācijas, un salīdzinājām ar teorētisko modeli. Kad mēs pārliecinājāmies, ka sistēma darbojas, mēs izmantojām shēmas ar 53 kubitiem, līdz sasniedzām punktu, kurā klasiskā simulācija kļuva neiespējama. […] Ar pirmo kvantu aprēķinu, ko nav iespējams emulēt standarta datorā, mēs esam atvēruši jaunu skaitļošanas jomu, kas vēl ir jāizpēta.”

 Vai tas ietekmē bitkoinus?

Bitcoin Core izstrādātājs Pīters Tods norādīja, ka kvantu tehnoloģija varētu ietekmēt bitkoinu drošību un vien pastāvošie finansiālie šķēršļi aiztur no šī drošības apdraudējuma.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top