Tehnoloģijas

Google vilto meklēšanas rezultātus

Google krapnieciba

Vai Google nāksies maksāt kārtējo soda naudu?

Google – pasaulē populārākā interneta meklētājprogrammu. YouTube – pasaulē populārākais video serviss. Jauns pētījums liecina, ka Google meklētājprogrammas algoritmi, meklējot video, dod priekšroku tieši YouTube izvietotajiem videoklipiem.

Apstiprinājumu tam atraduši Wall Street Journal žurnālisti. Viņi izmantoja automatizētu botu, kas meklēja dažādus video pēc to virsrakstiem, un YouTube video tika virzīti aktīvāk nekā video no citām platformām.

Varētu domāt, ka tas vēl nav pierādījums, bet avots nolēma pieņēmumu pārbaudīt ar konkrētu piemēru. Mūsu kolēģi paņēma video ar basketbolistu Zionu Viljamsonu (Zion Williamson), kuru NBA ievietoja Facebook janvārī. Tur video savāca vairāk nekā miljonu skatījumu un gandrīz 900 komentāru – saskaņā ar šī gada marta datiem. Gandrīz identiska tā paša video versija YouTube līdz tam brīdim bija savākusi mazliet vairāk nekā 180 000 skatījumu un 400 komentāru. Neskatoties uz to – Google meklētājprogramma aktīvāk virzīja otro video. Avots saka, ka ar citiem video situācija atkārtojās.

Ņemot vērā Rietumvalstu antimonopola likumus, iespējams, ka šāda situācija Google varētu izmaksāt iespaidīgas naudas sodu summas.

 

Avots: The Wall Street Journal  

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top