Tehnoloģijas

Groglass uzsāk augstas tehnoloģijas akrila ražošanu

Groglass uzsāk augstas tehnoloģijas akrila ražošanu

Latvijas nanotehnoloģiju uzņēmums “Groglass” ir uzsācis augstas tehnoloģijas akrila jeb organiskā stikla ar ar anti-reflektīvu un nodilumizturīgu pārklājumu ražošanu.

Šī veida akrils tā izcilo optisko īpašību dēļ tiek plaši izmantots augstvērtīgu mākslas darbu ierāmēšanā un saglabāšanā. Bez “Groglass” šāda veida akrila produktu pasaulē ražo vēl tikai viens uzņēmums.

“Groglass” akrils “Artglass Lifetime Acrylic” nodrošina 99% ultravioleto staru aizsardzību, kā arī mazāk nekā 1% gaismas atspīdumu, panākot sevišķi augstu attēla dzidrību.

Akrilam ir vēl vairākas nozīmīgas priekšrocības mākslas darbu saglabāšanā, piemēram, tas ir anti-statisks (tam nepieķeras putekļi) un būtiski vieglāks par stiklu. Tāpat akrils krītot nesaplīst asās šķautnēs – tādēļ daudziem slaveniem mākslas darbiem tiek pieprasīta akrila rāmējuma aizsardzība, ņemot vērā, ka tie nereti tiek pārvadāti. Līdztekus “Groglass” akrils ir izturīgs pret viegliem skrāpējumiem.

“”Groglass” pie šī inovāciju projekta ir strādājis vairākus gadus, ņemot vērā sarežģīto tehnoloģisko procesu, kurā nozīme ir katrai niansei – no izejvielas iepakojuma atvēršanas laika līdz dažādo pārklājuma slāņu adhēzijai. Mēs paši veicām padziļinātu šī materiāla izpēti, kā arī eksperimentu un dažādu testu kopumu līdz izstrādājām savu tehnoloģisko risinājumu. Jaunais produkts stiprinās Groglass pozīcijas pasaules pretatspīduma un ultravioleto staru aizsargājošo materiālu tirgū,” saka “Groglass” dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Kelbergs.

“Groglass” plāno jaunā akrila produkta eksportu globālā mērogā – no ASV līdz Austrālijai.

“Groglass” stikls tiek izmantots mākslas darbu saglabāšanai gan Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, gan citos vadošajos pasaules muzejos, tostarp Luvras muzejā Parīzē un Rijksmuzejā Amsterdamā, kā arī daudzos citos.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top