Visas ziņas

Gruzijā sāk apkarot nelegālo kriptovalūtu mainingu

Gruzijā sāk apkarot nelegālo kriptovalūtu mainingu

 

Kompānija Energo-Pro Georgia, kas nodarbojas ar elektroenerģijas sadali Gruzijā, atklāja un pārtrauca elektrības piegādi maininga fermai Mestijā. Kompānija uzsvēra, ka strauji pieaugošā enerģijas patēriņa dēļ reģionā, iespējams, tiks atvienots ne viens vien maineris.

Pēc Kahi Žoržoliani ciema mēra teiktā – varas iestādes jau ir brīdinājušas vietējos iedzīvotājus par kriptovalūtu ieguves nelikumību, nemaksājot elektrības rēķinus.
“Energo-Pro Georgia atklāja līdz diviem tūkstošiem ierīču atradās vienā telpā un pēc viņu atslēgšanas elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 2,5 megavatiem”, – viņš paziņoja.

Kompānija arī atzīmēja, ka pēdējā pusgada laikā elektroenerģijas patēriņš reģionā ir pieaudzis tik lielā mērā, ka tīkls bieži neiztur un iedzīvotājiem ir ierobežota elektroenerģijas piegāde.

“Mestijas iedzīvotājiem nav jāmaksā par elektroenerģiju, bet uzņēmumi maksā par patērēto elektroenerģiju saskaņā ar noteikto tarifu. Bitkoinu ferma, kuru mēs atklājām, nebija reģistrēta kā uzņēmējdarbības subjekts, un attiecīgi – kriptovalūtas ieguvi veica bez maksas”, – paziņoja Energo-Pro Georgia.

Mestija ir iekļauta to augstkalnu reģionu apdzīvoto vietu sarakstā, kuras – saskaņā ar Gruzijas valdības stratēģiju – izmanto atvieglotus komunālo pakalpojumu tarifus.
Uzsveram, ka Starptautiskais valūtas fonds (SVF) iesaka Gruzijas valdībai atspoguļot kriptovalūtu tirdzniecības rādītāju ārējās tirdzniecības bilancē, jo valsts ieņem 4. vietu pasaulē virtuālās naudas ražošanā, un attiecīgi – ir jāuzskaita ienākumi no šī darbības veida.
Tikmēr Gruzijā maininga uzņēmumi ieņem līderpozīcijas enerģijas patēriņā. Bez tam Gruzijā kriptovalūtu maiņa pret fiat tika atbrīvota no PVN.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top