Valūtas

Kāpēc hakeri nozagtos bitkoinus mēģina “atmazgāt” caur kripto biržām, bet ne caur mikseriem?

Hakeri un kriptovalutas

Foto: Arget/Unsplash

ASV tūrisma kompānija CWT 28. jūlijā samaksāja hakeriem 414 bitkoinus, lai atjaunotu piekļuvi saviem failiem, kuros bija darbinieku dati un finanšu dokumenti. Noziedznieki izmantoja izspiedējprogrammu ar nosaukumu Ragnar Locker, kas šifrē datus un pieprasa izpirkuma maksu par failu atšifrēšanu.

Izraēlas kiberdrošības kompānijas ZenGo līdzidibinātājs Tals Beeri 4. augustā publicēja rakstu, par to, ka hakeri mēģinājuši “atmazgāt” iegūtos bitkoinus, izmantojot vairākas kriptovalūtu biržas.

Beeri un ZenGo komanda izsekoja pārskaitījumus uz kriptovalūtu biržām. Tikai 20 minūtes pēc tam, kad CWT bija samaksājusi izpirkumu, hakeri sāka sadalīt līdzekļus.

ASV blokķēdes analīzes kompānijas ģenerāldirektors Ričs Sanders komentārā Decrypt sacīja, ka uz biržām tika nosūtīti apmēram 58% līdzekļu.

Vairāk nekā puse šo līdzekļu aizgāja uz Binance. Hakeri sadalīja līdzekļus nelielos maksājumos un periodiski tos sūtīja uz biržu. Pārējie līdzekļi tika nosūtīti uz Huobi, Poloniex, Coinbase un vairākām citām biržām.

Tad kāpēc gan hakeri pārskaitīja naudu uz lielajām kriptovalūtu biržām – nevis izmantoja bitkoinu mikserus?

“Noziedznieki nemeklē vieglus ceļus. Viņi meklē visvienkāršāko veidu, kas palīdzēs izvairīties no soda, un, pēc visa spriežot, šī metode viņiem ir piemērota”, – teica Beeri.

Pēc viņa teiktā – iemesls, kādēļ viņi neizmantoja mikserus, – ir laiks. Lai mikseris labi izpildītu savu funkciju, ir vajadzīgs liels skaits cilvēku. Un, ja hakeriem ir jāizlaiž caur mikseri miljoniem dolāru bitkoinos, tad vajadzēs daudzus citus “bagātus” lietotājus, lai nodrošinātu augstu anonimitātes līmeni. “Vienkāršāk sakot – miksēšanai jums nepieciešams daudz naudas no vairākām pusēm, citādi tā nav miksēšana, jo liela daļa bitkoinu mikserī – tā ir jūsu nauda. Nav daudz cilvēku, kuri gribēs izlaist caur mikseri 1,5 milj. $”, – paskaidroja Beeri.

Blokķēdes analīzes eksperts Ričs Sanders sacīja, ka hakeri dažkārt nosūta līdzekļus uz lielajām biržām, lai realizētu taktiku, kas zināma kā  chain-hopping. Hakeri izmanto biržas, lai pirktu nelielas vairāku kriptovalūtu summas, un tās nosūta uz dažādiem citu kripto biržu kontiem.

Pēc Sandersa teiktā – hakeri bieži izmanto biržas, kuras neveic klientu verifikāciju, vai izmanto cilvēku vārdus, kuriem viņi “piedāvājuši naudu par konta reģistrēšanu biržā”. Viņš uzskata, ka hakeri pirms uzbrukuma sagatavoja tādus kontus kompānijai: “Tiem, kas izstrādā izspiedējprogrammas, jau ir plāns iegūto bitkoinu atmazgāšanai”.

Сhain-hopping pārvērš izmeklēšanu par murgu, jo tas prasa ievērojamus resursus: viņi to dara ar nodomu – tāpat vien “tas nav to vērts”, – piebilda Sanders. “Tas ir gudrāks gājiens. Es uzskatu, ka vienkārši lielu skaitu bitkoinu nosūtīt uz mikseri ir neapdomīgi un muļķīgi”.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top