Mainings

Hakeri mainingo Monero caur YouTube

Kompānijas Trend Micro analītiķi, kas specializējušies kiberdrošībā, ir atklājuši jaunu vīrusu maininga metodi. Šoreiz hakeri ir tikuši līdz YouTube, ļaunprātīga programmatūra tiek iebūvēta reklāmas paziņojumos caur Google platformu DoubleClick.

Eksperts konstatējis, ka tamlīdzīgi DoubleClick reklāmas paziņojumi satur kodu uz  JavaScript, kas šiem atjauninājumu izveidotājiem ļauj iegūt kriptovalūtu Monero ar citu lietotāju jaudām.

Pēc eksperta domām šis ļaunprātīgais kods sākotnēji bija orientēts uz YouTube servisu, jo lietotāji bieži vien tur pavada daudz laika. Jo vīruss ilgāk strādā, jo vairāk kriptovalūtas tiks iegūts mainingojot.

Tiek ziņots, ka galvenās valsti, kurās tiek translēti šie paziņojumi, ir Japāna, Francija, Taizeme, Itālija un Spānija. Lietotāji pamana krasu procesora noslogotību līdz 80% un vairāk.

Kompānija Google drīz pēc šīs informācijas izplatīšanas laida klajā paziņojumu, kurā pastāstīja par problēmas risinājumu pilnībā. Lai kā tur arī nebūtu, lietotāji līdz pat šim atzīmē, ka problēma joprojām pastāv.

Ieprieks jau rakstījām par to, ka “Starbucks” apmeklētāju datori tika ļaunprātīgi izmantoti, lai iegūtu Monero valūtu

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top