Visas ziņas

Hakeri nolaupījuši Ethereum Classic – 1,5 milj. $ vērtībā, izmantojot uzbrukumu 51%

 

Ethereum Classic –  kapitalizācijas lieluma ziņā otrās kriptovalūtas Ethereum – forks piedzīvojis uzbrukumu 51%.

Pēc tam, kad Ķīnas kompānija SlowMist pirmā sāka celt trauksmi par blockchain drošības jautājumiem, CoinNess analītiķi aizrakās – kā saka – dziļāk. Analītiķi noskaidroja, ka privāts maininga pūls ir spējis palielināt hash rate līdz 3,263 gigahash/sek, kas īslaicīgi padarīja to par visspēcīgāko maininga pūlu 6. janvārī.

Pēc neilga kāpuma pūls atgriezās pie savas parastās jaudas – 300 gigahash/sek. Taču pēc desmit stundām situācija atkārtojās – pūla hash rate atkal sāka augt. CoinNess raksta publikācijas brīdī pūla jauda bija 63% no visa tīkla hash rate.

 

Ethereum Classic - 1,5 milj. $, izmantojot uzbrukumu 51%

Drīz pēc šiem uzbrukumiem Coinbase apturēja Ethereum Classic transakcijas. Tika konstatēts, ka 88 500 tokenu ETC (460 000 $ vērtībā) tika pakļauti dubultai izdošanai. Tomēr vēlāk birža konstatēja faktu par 12 jauniem uzbrukumiem, kas ietvēra 219 500 ETC (1,1 milj. $ vērtībā) dubultu izdošanu.

Uzbrukums 51% – pirmā pazīme tam, ka blockchain ir kļuvis pārāk centralizēts, lai izpelnītos uzticību. Pietiek ar tamlīdzīgu incidentu, lai monētai biržā piemērotu delistingu. Tā pērngad Bittrex izslēdza no listinga Bitcoin Gold pēc tam, kad hakeri, izmantojot uzbrukumu 51%, nozaga BTG vairāk kā 18 miljonu $ apmērā.

No otras puses – tamlīdzīgi uzbrukumi nepārsteidz – pagājušajā gadā, kad darbības izmaksas sāka pārsniegt maininga peļņu, daudzi maineri pārtrauca darbību, un palikušie biznesi ieguva papildu jaudas – pietiekamas uzbrukuma 51% realizēšanai.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top