Tehnoloģijas

Hakeriem izdevās atgūt piekļuvi 3 miljonus USD vērtam Bitcoin makam

Hakeriem izdevās iegūt piekļuvi 3 miljonus USD vērtam Bitcoin makam

Divi hakeri spēja atgūt piekļuvi Bitcoin makam. Īpašnieks, pazīstams ar pseidonīmu Michael (Maikls), zaudēja piekļuvi tam 2013. gadā.

Kāds eiropietis 2013. gadā izveidoja Bitcoin maku un ģenerēja paroli, izmantojot paroļu pārvaldnieku RoboForm. Tomēr viņš paroli nebija saglabājis bet šifrēja, izmantojot utilītu TrueCrypt, taču fails tika sabojāts.

Rezerves kopijas neesamības dēļ Maikls uz desmit gadiem zaudēja piekļuvi savam Bitcoin makam. Pagājušajā gadā viņš vērsās pie baltā hakera Joe Grand, kurš ar otro mēģinājumu piekrita palīdzēt.

Grand un viņa draugs izmantoja RoboForm vecās versijas ievainojamību, kuru Siber Systems slēdza 2015. gadā. Maciņa parole bija piesaistīta datumam un laikam, kad tas tika izveidots. Hakeri analizēja citu paroļu parametrus un maku žurnālus. Pēc vairākiem mēģinājumiem viņiem izdevās atrast paroli, kas tika izveidota 2013. gada 15. maijā.

Maikla makā bija 43,6 BTC, t. i., aptuveni 3 miljoni ASV dolāru vērtībā. Pēc piekļuves atgūšanas viņš pārdeva daļu monētu, lai atlīdzinātu hakeriem. Tagad viņam ir 30 BTC, bet viņš vēlas tos pārdot pēc tam, kad BTC vērtība pieaugs līdz 100 000 ASV dolāru.

Avots: Forbes

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top