Visas ziņas

Arī hakeriem ir problēmas

Hakeri un fiat nauda

Spriežot pēc analītiskās firmas Chainalysis pārskata – dažu pēdējo gadu laikā tikai divas hakeru grupas ir nozagušas vairāk nekā miljardu dolāru kriptovalūtā. Pēc adresēm un transakcijām ekspertiem ir izdevies noskaidrot, ka ar vienu uzlaušanu krāpnieki ir nopelnījuši vidēji 90 miljonus ASV dolāru.

Noziedznieki pagaidām tā arī nav atrasti. Bet ir viena problēma – tik lielas summas nav iespējams izvadīt fiat vienā reizē. Pēc analītiķu sacītā – noziedzniekiem ir ļoti skrupuloza pieeja šim jautājumam – un pirms naudas atmazgāšanas viņi diezgan ilgi nogaida.

Chainanalysis sadarbojas ar daudzām lielām kripto biržām, kuras palīdz ekspertiem noteikt un izsekot aizdomīgas transakcijas. Atgādinām – 2018. gada oktobrī Binance vienojās par sadarbību ar Chainanalysis, lai cīnītos ar nelikumīgu naudas līdzekļu apgrozību.

Divām hakeru grupām piešķirti nosacīti nosaukumi – Alfa un Beta. Domājams, ka pirms galīgās līdzekļu izvadīšanas fiat tās vairāk nekā simts dienas nodarbojas ar savu transakciju sajaukšanu, lai sajauktu pēdas tiesībaizsardzības institūcijām.

Piemēram, Beta dalībnieki gaidīja veselus divus gadus, lai izvadītu naudu no viena hakeru uzbrukuma.
Nozagto kriptovalūtu hakeri parasti virza caur veselu maku un biržu kompleksu, cenšoties slēpt naudas īsto izcelsmi. Pēc tam viņi vismaz 40 dienas nedara neko – gaidot, kad norims ažiotāža ap uzlaušanas faktu. Beigu beigās – līdzekļi tiek izvadīti fiat.

Chainanalysis galvenais ekonomists Filips Gradvels atzinies, ka pat lielām biržām ir sarežģīti ieviest stingrus ierobežojumus – tādus kā KYC un AML. Vienīgā efektīvā metode šajā situācijā ir sadarbība ar citiem maiņas punktiem un tūlītēja informācijas apmaiņa par hakeriem.
Chainanalysis petijums par hakeru metodēm

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top