Tehnoloģijas

„Kaspersky” komentārs par hakeru uzbrukumu „Electronic Arts”

„Kaspersky” komentārs par hakeru uzbrukumu „Electronic Arts”

Jau ziņots par hakeru uzbrukumu „Electronic Arts” (EA). EA apgalvo, ka hakeriem ir izdevies nozagt videospēļu milža pirmkodu un citus programmatūras rīkus, taču maz ticams, ka uzbrukums ietekmēs spēlniekus vai uzņēmējdarbību. Populāru spēļu, piemēram, „Battlefield”, izstrādātājs EA atzina ielaušanos pēc „Vice Media” ziņas, ka uzbrucēji aizšmaukuši ar kodu, ko izmanto spēlēm, tostarp „FIFA 21”, un programmu „Frostbite”, kas nodrošina vairāku EA spēļu darbību.

Hakeri dažādos tumšā tīmekļa forumos izvietoja nozagtās programmatūras pārdošanas sludinājumus.

Komentē „Kaspersky” Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas (GReAT) vecākais drošības pētnieks Boriss Larins: „Šis uzbrukums ir bīstams galvenokārt tāpēc, ka ir nozagts „FIFA 21” un citu spēļu pirmkods. Mēs jau tumšā tīkla forumos esam redzējuši tā un citu uzbrucēju izvilkto rīku pārdošanas sludinājumus. Uzbrucējus galvenokārt interesē „FIFA 21”, jo spēlei ir sava virtuālā valūta, pēc kuras ir liels pieprasījums. 2015. gadā FIB apcietināja grupu, kas, izmantojot spēlē atrastās ievainojamības, iespējams, bija ieguvusi un pārdevusi šo virtuālo valūtu 15–18 miljonu ASV dolāru vērtībā.

„Kaspersky” komentārs par hakeru uzbrukumu „Electronic Arts”

Pirmkods ļauj viegli izpētīt visas spēles un spēļu servera funkcijas, spēles loģiku, slepenos algoritmus un pretkrāpšanas tehnoloģijas. Tad šīs zināšanas var izmantot, lai meklētu ievainojamības, veidotu noregulēšanas programmas un, apejot spēles izstrādātāja definētos noteikumus, kļūtu bagāts, iegūstot un pārdodot spēles valūtu. Spēles klienta puses funkcijas var izpētīt ar reversās inženierijas palīdzību, bet tas ir ļoti grūti un darbietilpīgi. Savukārt piekļuve pirmkodam ļauj vienkārši lasīt spēles kodu kā atvērtu grāmatu.

Turklāt spēļu servera kodam nekādā ziņā nevajadzētu atstāt uzņēmumu. Ja tas nonāk ļaundaru rokās, uzbrucējiem paveras pilnīgi jaunas iespējas sasniegt savus nolūkus. Ja būs vairāk krāpnieku, godprātīgo spēlētāju spēles iespaidi tiks sabojāti.”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top