Visas ziņas

Halvinga priekšvakarā investori no biržām izvada BTC

Bitkoina investori

 

Pēc Glassnode analītiķu datiem – investori sāk uzkrāt BTC personīgajos makos pirms balvas samazināšanas uz pusi un iespējamā kursa pieauguma.

Septiņu dienu laikā no biržu adresēs glabāto BTC kopskaits uz 14. aprīlī bija samazinājās līdz 2 214 365 BTC – viszemākajam līmenim kopš pērnā gada jūnija, saskaņā ar analītiskās kompānijas Glassnode datiem. Pēc stāvokļa otrdien – vidējā vērtība samazinājās par gandrīz 8% no maksimuma 2 404 786 BTC, kas fiksēta 2020. gada 17. janvārī.

Kā atzīmē Glassnode analītiķi – biržās glabāto BTC daudzuma samazināšanās var liecināt to, ka investori ir sākuši dot priekšroku ilgtermiņa uzglabāšanas stratēģijām. Tas saistīts ar to, ka parasti investori kriptoaktīvus izvada no biržas uz saviem makiem tad, kad tiek gaidīts cenu pieaugums. Un otrādi – viņi parasti tos pārvieto uz biržām, kad gatavojas pārdot, gaidot cenu kritumu.

Piemēram, nedēļu pirms 15. marta BTC cena kritās par 33%. Tostarp septiņu dienu vidējais skaits no biržā glabāto bitkoinu kopskaita pieauga no 2 333 279 – 11. martā līdz 2 350 795 – 18. martā. Tomēr cenas pieaugums bija neilgs, un BTC bilanču samazinājums biržu adresēs atjaunojās no 19. marta.

Lietotāju vēlme noturēt savus aktīvus var būt saistīta ar cerībām par BTC cenas pieaugumu pēc bitkoina halvinga. Pēc tā BTC skaits, kas nonāk apgrozībā ik pēc 10 minūtēm, samazināsies no 12.5 līdz 6.25, vai vidēji no 1800 līdz 900 BTC diennaktī.

Pēc samazinājuma (halvinga) maineri saražos uz pusi mazāk monētu. Perspektīvā tas var radīt piedāvājuma deficītu un cenu pieaugumu.

“Nākamajā mēnesī uzreiz pēc bitkoina halvinga mēs sagaidām, ka cena palielināsies un aizraus sev līdz visu pārējo tirgu,” – sacīja GSR treidinga nodaļas vadītājs Ričards Rozenblūms.

Turklāt koronavīrusa izraisītais globālais ekonomiskais kritums un centrālo banku bezprecedenta nodokļu un budžeta stimulēšana visā pasaulē var palielināt bitkoina pievilcību kā droša aktīva un aizsardzības līdzekļa pret inflāciju. Tomēr daži eksperti ir skeptiski noskaņoti pret iespējamo BTC cenas pieaugumu pēc samazināšanas uz pusi.

Avots: Coindesk

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top