Ethereum

Hardfork Constantinople notiks jau šonedēļ. Atjauninājuma galvenās detaļas

Divi paši svarīgākie Ethereum atjauninājumi notiks jau šajā nedēļā. Izstrādātāji par to atgādinājuši projekta oficiālajā blogā. Constantinople un St. Petersburg aktivizācija –  7280000 blokā. Pēc aptuveniem aprēķiniem – to vajadzētu iegūt tieši 28. februārī.

Tomēr, ņemot vērā maininga neparedzamību un augošo Ethereum bloka ģenerēšanas laiku, atjauninājumu aktivizēšana var nobīdīties par vairākām stundām un notikt jau pavasara pirmajā dienā. Jebkurā gadījumā – notikumu noteikti ir vērts gaidīt šonedēļ.

Ethereum Foundation paskaidroja, ka St. Petersburg un Constantinople plānoja rīkot dažādā laikā. Pavisam nesen izstrādātāji nolēma apvienot abus notikumus vienā pasākumā. Atgādinām – pirms tam viņiem nācās vairākas reizes atlikt hardforka aktivizēšanu neparedzētu tehnisku problēmu dēļ.

Pats atjauninājums ieviesīs projektā veselu sarakstu svarīgu izmaiņu, tostarp arī tā sauktās sarežģītības bumbas atlikšanu. Tā ir galvenais stimuls kriptovalūtas ekosistēmas pārejai uz Proof-of-Stake. Tā kā pati pāreja pagaidām tiek atlikta, tad nākas pārcelt arī sarežģītības bumbu.

Turklāt mainerus jau gatavo gaidāmajiem notikumiem. Samērā nesen bloka ģenerēšanas laiks Ethereum tīklā palielinājās par vairākām sekundēm, kas kļuva par iemeslu tam, ka diennakts laikā izveidojās rekordzems jaunu monētu apjoms. Constantinople parādīsies arī funkcija Create2, kuru iepriekš “turēja aizdomās” par nopietnām ievainojamībām. Tomēr Ethereum Foundation atspēkoja šīs baumas. St. Petersburg otrais atjauninājums paredzēts iepriekšējā EIP 1283 dzēšanai, kas tika integrēts protokolā ar dažām kļūdām.

 

2 Comments

2 Comments

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top