Ethereum

Hardfork Constantinople testēšana nav izdevusies

Constantinople ir viens no svarīgākajiem Ethereum pilnveidojumiem tuvākajā laikā. Galvenā izmaiņa – atlīdzības samazināšana par bloku no 3 līdz 2 ETH. Saskaņā ar hardforka piekritēja Ērika Konnera datiem – atlīdzības samazināšana 33 procentu apmērā pozitīvi ietekmēs kriptovalūtas inflācijas līmeni, kas tagad ir fiksēts pie atzīmes 7,4 procenti gadā.

Tiesa Ethereum Foundation izstrādātājiem radās aizkavēšanās ar hardforku. Šobrīd situācija tiek noskaidrota, bet internetā jau parādās baumas par Constantinople aktivizācijas izgāšanos. Runā, ka hardforks vispār netiks ieviests darbībā līdz pat 2018. gada beigām.

Galvenais testnets Ethereum Ropsten šobrīd nedarbojas. Atgādinām – Ethereum Foundation izstrādātāji plānoja aktivizēt hardforku Constantinople 4 230 000 blokā. Testneta iepriekšējo bloku ilgi nevarēja iegūt, bet pēc pāris stundām maineriem tas tomēr izdevās. Taču nākamajā blokā nebija transakciju.

Parity klienta menedžeris Afri Šodens paskaidrojis, ka aizkavēšanās iemesls bija nepieciešamā maineru skaita trūkums tīklā. Vienkāršāk sakot – daudziem neizdevās atjaunoties līdz programmatūras jaunajai versijai, lai aktivizētu Constantinople. To atzīmējis arī viens no programmētājiem publiskajā kanālā Gitter.

Fakts, ka klienti ir “iestrēguši”, nozīmē valīda bloka trūkumu Constantinople. Nākotnei: nekad netaisiet forkus brīvdienās.

Pēc divu stundu mokošas gaidīšanas 4 230 000 bloks Ropsten tika iegūts. Bet priecāties vēl pāragri – pirmajā blokā pēc hardforka transakcijas netika atrastas. Izstrādātāji aicināja mainerus nesabotēt procesu un panākt konsensu. Šodens rezumēja situācija īsā tvītā.

Haoss Ethereum Foundation – slikta zīme Constantinople. Tas pats Šodens paziņoja, ka hardforku var negaidīt līdz pat 2018. gada beigām. Citi izstrādātāji šo faktu pagaidām nav apstiprinājuši. Tomēr, ja notikumi patiešām risināsies tādā veidā, tad programmētāju darbs “atpaliks” no Ethereum roadmap uzreiz par vairākiem mēnešiem.

Hardfork Constantinople testēšana nav izdevusies

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top