Ethereum

Hardfork Ethereum Constantinople oficiāli atlikts uz nenoteiktu laiku. Kāpēc?

Constantinople — ilgi gaidītais Ethereum hardfork, kas bija ieplānots 16. janvārī. Par atjauninājuma galveno jaunievedumu bija jākļūst atlīdzības samazinājumam par bloku no 3 monētām līdz 2. Tā kā atjauninājumu atbalstīja visas lielās biržas, tad problēmas šķita kaut kas ļoti tāls. Diemžēl no neveiksmes izvairīties neizdevās. Tīkla atjauninājums pārcelts uz nenoteiktu laiku.

Ethereum atjauninājums

Atjauninājumu pārcēla dēļ kritiskās ievainojamības ieplānotajās izmaiņās – ziņo CoinDesk. Atraduma autori bija ChainSecurity speciālisti – kompānijas, kas nodarbojas ar smartkontraktu auditu. Pēc speciālistu datiem – Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1283 ieviešana atklāj nepilnību kodā, kuras dēļ ļaunprāši varētu iegūt lietotāju līdzekļus.

Ethereum pārstāvji – tai skaitā Vitaļiks Buterins, Hadsons Džeimsons, Niks Džonsons un Evans Van Ness – reaģēja uz informāciju. Tā kā kļūdas labošanai vajadzēs daudz laika, izstrādātāji nolēma pārcelt hardfork norisi. Komanda nepaspētu tikt galā līdz ieplānotajam laikam – 17. janvāra 04:00 UTC.

Ievainojamību klasificēja kā atkārtotas ieejas uzbrukumu. Pateicoties tai, ļaunprātis varētu izpildīt vienu un to pašu funkciju vairākas reizes, turklāt neinformējot lietotāju par notiekošo. Kā apgalvo Amberdata tehniskais direktors Džoans Espanols – tas ļautu hakerim “bezgalīgi izvadīt līdzekļus”.

Iedomājieties, ka manā kontraktā ir funkcija, kuru izraisa otrs kontrakts. Ja es esmu hakeris un varu uzbrukt funkcijai iepriekšējās funkcijas izpildes laikā, tad tas dos iespēju izvadīt līdzekļus.

Tamlīdzīgu ievainojamību izmantoja slavenā DAO uzbrukuma laikā 2016. gadā.

Atgādinām – hardfork Constantinople atliek ne pirmo reizi. Oktobrī izgāzās atjauninājuma testēšana – tad tīklam pietrūka maineru. Dienu iepriekš analītiķi pastāstīja par niecīgo nodu daļu, kas ir gatavas atjaunināšanai.

Atjauninājuma jaunais datums nav zināms.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top