Ethereum

Vai hardforks Istanbul izraisīs Ethereum cenas paaugstināšanos?

Vai hardfork Istanbul izraisīs Ethereum cenas paaugstināšanos

Neraugoties uz saviem izcilajiem fundamentālajiem rādītājiem un evolucinējošo decentralizēto finansiālo ekosistēmu, Ethereum pēdējā laikā demonstrē vāju dinamiku, kā arī stipru piesaisti bitkoina cenas uzvedībai.  Vai tajā var palīdzēt nākamnedēļ gaidāmais hardfork Istanbul.

Ethereum cena ir zamazinajusies gandrīz par 90% no sava vēsturiskā maksimuma, kā arī zaudējusi visus savus 2019. gadā bijušos sasniegumus, pazeminoties par 60% no gada maksimuma (virs 350$). Šī raksta sagatavošanas brīdī ETH kurss bija 157 $ (+5,28%).

Sociālajos tīklos turpinās “kripto tribālisms”, kas novērš uzmanību no mērķa panākt finansiālu neatkarību no bankām un valdībām. Bitkoina maksimālisti pēdējā laikā arī tendēti dēvēt Ethereum par “krāpniecību”, un kopumā tādi strīdi nenāk par labu kripto industrijai.

Vitaļiks Buterins: “Ikviens, kurš paziņo, ka Ethereum ir “neprātība”, bet bitkoina maksimālisms – tas ir kaut kas “atbildīgs”, atrodiet kaut vienu tvītu, kur es esmu teicis kaut ko šim līdzīgu”.

Andrew (cyberhokie.eth): “Šis tehanalīzes cienītājs un finanšu konsultants met akmeņus stikla mājā ”.

Bitkoinam un Ethereum ir dažādi mērķi. Bitkoins – vērtības saglabāšanas līdzeklis, bet Ethereum – decentralizēto lietotņu (dApp) platforma un investīciju instruments decentralizētām finansēm (DeFi). Abi aktīvi palīdz hedžēt naudas līdzekļus – un tieši tāds skatījums pietrūkst oponentiem, kad viņi strīdas Twitter.

Mērogojamība vienmēr ir bijusi blockchain tīklu galvenā problēma – un Ethereum 2.0 sola lielā mērā labot šo problēmu.

Tomēr pirms tam ir jānotiek hardforkam Istanbul, kas gaidāms 4. decembrī. Hardforks paredz sešu piedāvājumu (EIP) realizāciju drošības, operatīvās saderības ar Zcash uzlabošanā un gāzes izmaksu samazināšanā.

Taču četri EIP, kas attiecas uz gāzes izmaksu samazināšanu tīklā, neietekmēs Ethereum makus un kļūs par nākamo – lielāku EIP “priekšgājējiem”. Tādējādi diezin vai var gaidīt, ka Istanbul būs ievērojama pozitīva ietekme uz ETH cenu.

  1. gadā būs Serenity atjauninājums, kas novedīs Ethereum pie konsensa Proof-of-Stake algoritma, sākot no “0 fāzes” līdz Beacon Chain (nākamajam “centrālajam” Ethereum 2.0 blockchain).

Pagaidām turpinās plaša “0 fāzes” testēšana, kas ilgs līdz 2020. gadam. Ethereum 2.0 galvenā tīkla aktivizēšana gaidāma nākamā gada pirmajā pusē – iespējams, I ceturksnī, ja nebūs problēmu ar testa tīklu.

Taču saistībā ar cenu, acīmredzot, jādomā, ka tā augs atkarībā no Ethereum tīkla galveno uzlabojumu tuvošanās un ieviešanas.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top