Ethereum

Ethereum Foundation paziņo par gaidāmā hardfork Istanbul detaļām

Ethereum Foundation paziņo par gaidāmā hardfork Istanbul detaļām
Pēc daudziem daļēji oficiāliem paziņojumiem Ethereum Foundation pārstāvji publicējuši pilnvērtīgu gaidāmā hardfork Istanbul instrukciju, tostarp aprakstot darbības, kas būs jāveic lietotājiem, un arī prasības programmatūrai.
Kā apstiprinājis organizācijas kopienas menedžeris Hadsons Džeimsons – atjauninājuma aktivizācija notiks blokā 9,069,000 – orientējoši 7. decembrī. Precīzs hardforka datums un laiks tomēr var mainīties mainīgā bloku atrašanas laika dēļ.
Nodu operatoriem jāatjauno sava programmatūra līdz 1. decembrim. Ar atjauninājumu saderīgo klientu sarakstā paredzami atrodas populārie Geth un Parity, taču ir arī citas – mazāk zināmas implementācijas, piemēram, Aleth, Besu un Nethermind.
Saistībā ar brīdinājumiem publikācijā teikts, ka, ja hardforka brīdī lietotāja izmantotais klients netiks atjaunots līdz nepieciešamai versijai, tad noda sinhronizēsies ar blokķedes veco versiju, kas būs nesaderīga ar jauno ķēdi. Attiecīgi – tāds lietotājs nevarēs nosūtīt un saņemt transakcijas, kā arī izpildīt citas operācijas atjaunotajā tīklā.
Tai pašā laikā individuāliem web maku, mobilo lietotņu, biržu un aparatūras maku lietotājiem nevajadzētu veikt nekādas darbības pēc savas iniciatīvas – tiem jāatjaunojas tikai tādā gadījumā, ja tiks saņemtas attiecīgas rekomendācijas no servisu administratoriem.
Vairākas reizes atliktais Istanbul būs pēdējais hardfork Ethereum 1.0 tīklā, pēc kura tiks atvērts ceļš pretī Serenity – ekosistēmas pārejas uz Ethereum 2.0 stadiju.
Pēc šī vērienīgā atjauninājuma tiks aktivizēts Casper un notiks pāreja uz algoritmu Proof-of-Stake, sharding, virtuālās mašīnas atjaunināšana (EWASM), tiks mainīta kroslīgumu loģika un protokolu ekonomika.
Pirms tam platformā gaidāms vēl viens liels atjauninājums ar nosaukumu Berlin, kura ieviešanai jānotiek līdz 2020. gada jūnija beigām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top