Monero

Hardfork Monero jau šonedēļ. ASIC maineriem atkal pieteikts karš

Hardfork Monero jau šonedēļ

Pagājušajā nedēļā notika veiksmīga hardforka Constantinople aktivizācija Ethereum tīklā. Šoreiz pienākusi Monero kārta – jau pēc dažām dienām notiks kārtējais kriptovalūtas atjauninājums, kam jāsamazina ASIC maineru klātbūtne tās hashrate.
Pašreiz projekta decentralizācija ir apdraudēta. Saskaņā ar dažu ekspertu datiem – asiku daļa XMR kopējā hashrate pārsniedz 85 procentus.

Kriptovalūtas Reddit kopienas moderators publicējis izmaiņu sarakstu, kuras mums sagatavojuši izstrādātāji. Pats notikums noritēs 1788000 bloka augstumā, kuru gaidām apmēram 9. martā. Hardfork būs versijas 0.13.0.4 relīze (tai pašā zarā, kā versija 0.13) ar dažām izmaiņām konsensā un nenozīmīgiem koda labojumiem.

Lietotājiem ir jāatjauno CLI un GUI pirms gaidāmās versijas 0.14. Maineriem un pūlu īpašniekiem jāpāriet uz programmatūras jauno versiju, kas ir saderīga ar izmaiņām konsensā.

Turklāt:
• PoW nodrošinās algoritms CryptoNightR;
• MyMonero ieviesīs jaunas desktopa programmatūras versijas;
• XMR parastajiem holderiem nav kaut kur jāpārvieto savas monētas, lai nodrošinātu to saglabāšanu hardforka laikā.
• Neuzķerieties uz scam;
• Harforka gaitā netiks izveidoti jauni blockchain. Nebūs bezmaksas monētu – un visi tādu monētu piedāvājumi ir krāpšana.

Pēc hardforka Monero tīklam ASIC maineru klātbūtne jānoreducē līdz minimumam. Teorētiski – tagad kriptovalūtu varēs iegūt tikai ar CPU un GPU. Moderators atzīmējis, ka, situācijai attīstoties, var parādīties jauna informācija, kas uzreiz tiks publicēta Reddit.
Atgādinām – iepriekš Monero vadošais izstrādātājs Rikardo Spanji paziņoja par iespēju integrēt protokolu MimbleWimble savā projektā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top