Visas ziņas

Hardforka rezultātā Bitcoin Cash blokķēde ir atkal sadalīta


Svētdien, 15. novembrī, kapitalizācijas ziņā septītās lielākās kriptovalūtas – Bitcoin Cash tīklā notika ieplānotais hardforks. Bitcoin Cash ABC kopienas atbalstu neguva, un Bitcoin Cash blokķēde sadalīta divās atpakaļnesaderīgās ķēdēs.

Atjauninājums tika plānots plkst. 12.00 UTC, bet tas tika aktivizēts gandrīz ar divu stundu nokavēšanos. Tas notika plkst. 14.13 blokā 661,447, kas bija pēdējais kopīgais Bitcoin Cash ABC un BCHN bloks.

Pēc četrām minūtēm Antpool atrada bloku 661,448, kas atbalsta vairs tikai BCHN. Nākamais bloks Bitcoin Cash ABC ķēdē palika neatrasts.

  1.  atjauninājums: stundu pēc atjauninājuma aktivizēšanas plkst. 15.13 UTC –BCHN ķēdei vēl pieci bloki. BCHABC ķēdē joprojām nav jaunu bloku.
  2.  atjauninājums: Pēc hardforka pirmais bloks BCHABC ķēdē atrasts plkst. 15:55 UTC. BCHN ķēde tobrīd atradās blokā 661,663.
  3.  atjauninājums: Pēc plkst. 21.00 UTC BCHN tīkls atrodas par 37 blokiem priekšā, kas galīgi apstiprina Bitcoin Cash sadalīšanos divās atsevišķās ķēdēs.

Kā redzams tālāk esošajā grafikā – BCHABC hashrate iestājusies strauja lejupslīde – un tas ir tikai 0,054 EH/s. Attiecīgais BCHN rādītājs pēc neliela krituma kāpa augšup un sasniedz tagad 1,86 EH/s jaudu.

Bitcoin Cash Hash Rates by Network

Pēdējo septiņu dienu laikā, par BCHN bija 84,2% nodu, 15,8% izvēli neveica, klientam ABC Bitcoin Cash atbalstītāju nav.
Arī fjūčeru tirgi atbalsta BCHN kā dominējošo ķēdīti pēc 15. novembra. Pirms hardforka BCHN kontrakti tika tirgoti par 0,94 BCH, BCHA — 0,06 BCH.

Hardforka priekšvakarā Bitcoin Cash cena piedzīvoja paaugstinātu volatilitāti, nokrītot no 260 $ līdz 245 $ trīs blokus pirms atjauninājuma aktivizēšanas un atkal atgriežoties līmenī virs 250 $ tieši pirms notikuma. Turklāt bija vērojama arī kavēšanās jaunu bloku ģenerēšanā – kādā brīdī pauze ilga gandrīz stundu.

Atgādinām – Bitcoin Cash ABC vadošais izstrādātājs Amori Seše atjauninājumu tīklā izziņoja šī gada augustā. Visām tīkla nodēm, lai nepaliktu alternatīvajā ķēdē, bija jāatjauno sava programmatūra – pretējā gadījumā tās paliktu  vecajā.

  • Atjauninājums ievieš jaunu sarežģītības pārrēķināšanas algoritmu ar nosaukumu ASERT. Paredzams, ka kopā ar to pazudīs jaunu bloku veidošanas termiņu novilcināšanas problēma.
  • Cits Bitcoin Cash ABC jaunievedums – funkcija Coinbase Rule, kas noraida visus blokus, kuri no iegūtajām balvām neatskaita Bitcoin Cash attīstības fondā. Tieši šis aspekts arī izraisīja galvenās pretrunas – liela daļa kopienas nepiekrita tādam priekšlikumam, kā atbildi laižot klajā BCHN klientu bez šīs opcijas atbalsta.

Viens no galvenajiem Bitcoin Cash piekritējiem un Bitcoin.com izpilddirektors Rodžers Vers intervijā CoinDesk paziņoja – ja maksājumu kompānija PayPal būtu zinājusi par strīdīgo hardforku, tad tā, iespējams, būtu atteikusies no aktīva atbalsta.

Atjauninājuma priekšvakarā lielākā daļa biržu iesaldēja tirdzniecību, kā arī ievadi un izvadi, tomēr to politika saistībā ar hardforku ir dažāda.

Bitfinex, veicot iepriekšēju tīkla momentuzņēmumu atjauninājuma laikā, ir atvērusi tirdzniecību pāros BCHABC/USD un BCHN/USD.  Attiecīgs apstiprinājums – neskatoties uz to, ka BCHABC tīklā bloki netika atrasti – tika saņemts drīz vien pēs atjauninājuma aktivizēšanas.

Binance paziņoja, ka atbalstīs garāko ķēdi un sadalīšanas gadījumā aprēķinās monētas attiecībā 1:1.

Kraken pārstāvji paziņoja, ka – neatkarīgi no rezultāta – birža dos priekšroku BCHN:
“Bitcoin Cash Node mūsu platformā būs nosaukums Bitcoin Cash ar tikeru BCH. Mēs atbalstīsim Bitcoin Cash ABC tikai tādā gadījumā, ja ABC tīkla hasrate būs vismaz 10% no Bitcoin Cash Node skaitļošanas jaudas”.

Sarežģītu pozīciju ir ieņēmušas Bitstamp un Coinbase, paziņojot par savu atbalstu BCHN.

Maka Blockchain.com provaiders arī brīdināja, ka dos priekšroku Bitcoin Cash ķēdei, kura saņems tiker BCH, un patur sev tiesības neatzīt forku BCH ABC, ja tas nesaņems būtisku atbalstu.

Nedaudz citādu pozīciju ieņēma aparatūras maka Trezor izstrādātāji. Viņi paziņoja, ka turpinās atbalstīt pašreizējo Bitcoin Cash ABC implementāciju, kaut arī izteica atrunu, ka – atkarībā no konsensa starp lietotājiem – viņi var dot priekšroku Bitcoin Cash Node.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top