Tehnoloģijas

Kad un kuras Huawei viedierīces pāries no Android uz HarmonyOS

Kuri pirmie telefoni sa'n'ems oper'et'ajsist'emu HarmonyOS

Vakar uzņēmums “Huawei” prezentēja operētājsistēmas HarmonyOS 2.0 versiju un pastāstīja, kuras viedierīces no jau izlaisto skaita pāries uz to.

Vienas no pirmajām viedierīcēm, kurām būs HarmonyOS, ir sērijas Mate 40, P40 un Mate 30 viedtālruņi, kā arī MatePad Pro planšetdatori. No šodienas Ķīnā šīm viedierīcēm jau ir kļuvusi pieejama HarmonyOS versija.

Ir paredzēts pielāgot HarmonyOS 2.0 versiju arī viedtālruņu sērijām Mate 20, Nova 8, Nova 7 un Nova 6, kā arī iepriekš izlaistajiem MatePad planšetdatoriem. Visām šīm viedierīcēm nākamajā ceturksnī būs pieejama HarmonyOS 2.0 gala versija. Šā gada pēdējā ceturksnī ir plānots arī Mate 30, P20, Nova 5, kā arī MediaPad M6 planšetdatoriem, Mate X viedtālruņiem un V, S un S Pro sērijas televizoru modeļiem pāriet uz HarmonyOS 2.0 operētājsistēmu. Visbeidzot, nākamā gada pirmajā ceturksnī EMUI un Android V sērijas televizori pāries uz HarmonyOS, kā arī Mate 9 un Mate 10 viedtālruņi un Nova 5, P10 un P20 un MediaPad M5 planšetdatori.

Turklāt “Huawei” vakar iepazīstināja ar vairākām viedierīcēm, kurām jau ir HarmonyOS 2 versija. To skaitā ir viedpulksteņi Watch 3 un Watch 3 Pro, planšetdators MatePad Pro un monitori MateView un MateView GT.

Līdz ar jaunās operētājsistēmas ienākšanu tirgū, ir radies jēdziens “Superierīces”, kas apzīmē vairāku ierīču apvienojumu, kas darbojas kopā. Piemēram, viedtālrunis var straumēt filmu monitorā un pēc tam pārslēgt audio izeju uz bezvadu austiņām.

Lai pārvaldītu “Superierīces” un vai vienkārši savienotās HarmonyOS 2 versijas viedierīces, ir izveidots vadības centrs. Darbvirsmā tagad var izveidot logrīkus, kas atainos nepieciešamo informāciju bez lietojumprogrammas palaišanas.

Huawei HiLink platformu tagad sauc par HarmonyOS Connect. Ķīnā jau ir pieejamas trešo pušu viedierīces, kas atbalsta viedās mājas ekosistēmu. Piemēram, krāsns “Midea” ļauj viedtālrunī izvēlēties noteiktu ēdiena recepti un sākt gatavot ēdienu.

Turklāt izstrādātāji ziņo par būtisku viedierīču programmu darbības ātruma pieaugumu un energoefektivitāti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top