Visas ziņas

Kompānija HTC laidusi klajā pirmo viedtālruni uz blockchain bāzes

Kompānija HTC  beidzot laidusi klajā blockchain viedtālruni. Jāatzīmē, ka to var nopirkt tikai par BTC vai ETH. Modelis Exodus 1 ir integrēts ar blockchain un aprīkots ar kriptovalūtu maku. Par modeli bija zināms jau maijā, bet par Exodus 1 paziņoja tikai dienu iepriekš. Pirmās piegādes gaidāmas decembrī.

Ierīces cena ir 0,15 BTC vai 4,78 ETH, kas atbilst 960 dolāriem. Kompānija nolēmusi šo modeli tirgot tikai par kriptovalūtām, lai vispirms jau aptvertu mērķauditoriju. Proti – dotu instrumentu tiem, kas saprot, kādam nolūkam tas ir paredzēts.

HTC decentralizācijas nodaļas priekšnieks Fils Čens atzīmē – ja mēs vēlamies panākt decentralizētu lietojumprogrammu un digitālo aktīvu izplatību – tad mobilajām ierīcēm jākļūst par prioritāti.

Exodus 1 ir integrēts maks Zion, ar kura izstrādi nodarbojās pati kompānija HTC. Lai lietotāju monētas atrastos drošībā – maks strādās čipa aizsargātā sadaļā atsevišķi no OS Android. Viņš īpašu uzmanību pievērsa izolācijai no OS, jo operētājsistēma nekad nav izcēlusies ar drošumu.

CNBC citēti Čena komentāri par to, kāpēc HTC spērusi šo soli. Digitālie aktīvi un valūtas kļūst aizvien populārākas. Līdz ar to pieaug zādzību un uzlaušanu skaits. Tā kā kriptovalūtu drošības galvenais aspekts ir privāto atslēgu saudzīga uzglabāšana – kompānija HTC nolēmusi nodrošināt natīvu glabātavu jaunajā viedtālrunī Exodus  1.

Protams, tas vispirms jau ir kriptovalūtu maks. Bet to nepieciešams izskatīt arī kā privāto atslēgu drošu glabātuvi. 

 Modelis Exodus 1

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top