Visas ziņas

Huawei 5G un LTE pirmie nokārto 3GPP SCAS testēšanu un oficiāli saņem GSMA NESAS novērtējumu

Huawei 5G un LTE pirmie nokārto 3GPP SCAS testēšanu un oficiāli saņem GSMA NESAS novērtējumu

Huawei ir pirmais 5G un LTE piegādātājs, kurš oficiāli nokārtojis GSMA NESAS testu. NESAS piedāvā vienotus, pielāgotus, efektīvus, atklātus, globālus un nepārtraukti attīstītus standartus komunikāciju industrijas iekārtu novērtēšanai. Paziņojums par drošības testu nokārtošanu 100% līmenī izvietots starptautiskās mobilo operatoru asociācijas GSMA mājaslapā.

Huawei jau no pirmsākumiem atbalsta NESAS iniciatīvu, un lepojamies, ka esam pirmie, kuru iekārtas saņēmušas šo nozīmīgo vērtējumu. Tas apliecina mūsu apņemšanos būt nozares līderiem ne tikai iekārtu jaudas un inovāciju ziņā, bet arī drošības jautājumos. Huawei uzskata, ka uzticība kiberdrošībai jābalsta uz faktiem, kuriem jābūt pārbaudāmiem, savukārt pārbaudes jābalsta uz kopīgiem standartiem. Vienota sertifikācija ir visefektīvākais veids, kā mazināt ar drošību saistītos izaicinājumus un riskus,” uzsver Rikijs Čens, “Huawei Technologies” vadītājs Baltijā.

NESAS/SACS ir standartizēts kiberdrošības vērtēšanas mehānisms. To izstrādāja GSMA un 3GPP, kas ir telekomunikāciju industrijas vadošās standartu noteikšanas organizācijas.  Pirms mehānisma izstrādes tās konsultējās ar pakalpojumu piedāvātājiem, pārdevējiem, regulatoriem un industrijas partneriem visā pasaulē. NESAS/SACS konkrēti veidota mobilajai industrijai.  Sistēma nodrošina draudu analīzi, būtisku aktīvu definēšanu, drošības novērtēšanas metodoloģiju, un vispārējas drošības prasības. Integrētais izvērtēšanas process novērš fragmentāciju un konfliktējošas drošības nodrošināšanas prasības dažādos tirgos. Turklāt process vienmēr ir atvērts reakcijai no dažādām ieinteresētām personām, un organizācijas turpinās to attīstīt ar regulāri piedāvātām jaunām versijām.

Uzticības pamatā ir jābūt pārbaudāmiem faktiem, un to pārbaudīšanas pamatā jābūt vienotiem standartiem. 5G tīklu gadījumā NESAS/SACS nodrošina atbilstošus standartus, kuri ir pielāgoti, autoritatīvi, globāli, efektīvi, vienoti, atklāti un tiek nepārtraukti attīstīti. Huawei ir aktīvs dalībnieks šajā procesā un atbalsta GSMA un 3GPP standartizētu drošības izvērtēšanas procesu attīstīšanā pasaulē. Huawei mudina industriju plaši pieņemt NESAS/SACS, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību šajos globālajos tīkla drošības standartos.

Tas, ka Huawei 5G un LTE iekārtas tagad ir veiksmīgi nokārtojušas attīstības un produkta dzīves cikla procesu auditu, nozīmē, ka šie produkti ir izvērtēti ar drošības testu palīdzību, kurus definējusi 3GPP organizācija. Šis testēšanas process ļauj tīkla produktu drošības līmeni izvērtēt objektīvi. Huawei 5G RAN gNodeB un LTE eNodeB sistēmas ir nokārtojušas 3GPP drošības nodrošinājuma specifikāciju testu. To veica DEKRA – pirmā drošības testu laboratorija Eiropā, kura ir akreditēta SCAS testēšanai. Testēšanas laikā pārbaudīta tīkla produktu vispārējā drošība, gaisa interfeisa drošība, kā arī pamata ievainojamības testēšana, tajā skaitā datu un informācijas pasargāšana, gaisa interfeisa šifrēšana, integritātes aizsardzība, izturība un izplūduma testēšana.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top