Tehnoloģijas

Huawei aicina veidot ciešāku sadarbību starp publisko un privāto sektoru, lai atjaunotu uzticību tehnoloģijām

Huawei aicina veidot ciešāku sadarbību starp publisko un privāto sektoru, lai atjaunotu uzticību tehnoloģijām

Foto: monticello/shutterstock.com

[Šveice, 2021. gada 7. maijā]. Sv. Gallena simpozijs, kurš ik gadus pulcē esošos un topošos līderus no visas pasaules, šogad atzīmēja savu 50. gadskārtu. Tūkstotis dažādu paaudžu simpozija dalībnieku piedalījās trīs dienu dialogā, gan klātienē no sv. Gallena universitātes, starptautiska centra Singapūrā, desmit Šveices vēstniecībām dažādās pasaules malās, gan pieslēdzoties tiešsaistē.

Huawei vecākā viceprezidente un valdes locekle Katrīna Čena uzrunāja dalībniekus 7. maija rītā. Privāto sektoru Simpozijā pārstāvēja arī uzņēmuma Roche valdes priekšsēdētājs Kristofs Francs, uzņēmuma Daimler valdes priekšsēdētājs Ola Kalēnijs, uzņēmuma Microsoft izpilddirektors Satja Nadella, un uzņēmuma HCL Corporation izpilddirektors Rošni Nadars Malhotra. Dialogā iesaistījās arī politiski līderi, tostarp – Austrijas kanclers Sebastians Kurcs, starptautisku organizāciju pārstāvji, piemēram, Šveices Digitālās iniciatīvas priekšsēdētāja Dorisa Leutarda. Klātesošie pulcējās, lai apmainītos ar viedokļiem par šī gada tēmu “Uzticēšanās ir svarīga”, kas ir ļoti nozīmīga vērtība arī Huawei korporatīvajā kultūrā.

Čena uzrunā pauda viedokli, ka, lai panāktu sabiedrības uzticēšanos tehnoloģijām, ir nepieciešama cieša politikas veidotāju, regulatoru un privātā sektora sadarbība. “Arvien vairāk ierīces ir savienotas, arvien vairāk pakalpojumu pārceļas tīklā, arvien vairāk būtiskā infrastruktūra kļūst atkarīga no nepārtrauktas datu apmaiņas, tāpēc valdībām visā pasaulē ir jānodrošina tas, ka visus aizsargā visaugstākie drošības standarti,” viņa teica. “Tikai kopēji noteikumi var garantēt drošības līmeni, kurš radīs uzticību tehnoloģijām.”

Svētā Gallena simpozijs šogad sākās 5. maijā. Pasākuma dalībnieki piekrita, ka uzticības pamatā ir atklātība un caurskatāmība. Viņi uzskata, ka ir laiks spert konkrētus soļus, lai risinātu Covid-19 pandēmijas radītos un kopējos izaicinājumus un riskus.

Sabiedrības uzticēšanos politiskajām un ekonomikas institūcijām, kā arī jaunām tehnoloģijām un plašsaziņas līdzekļiem pēdējā laikā ir mazinājusies, it īpaši starp jaunākās paaudzes sabiedrības pārstāvjiem. Šo situāciju vēl vairāk saasināja COVID-19 pandēmija.

“Mēs – jaunākās paaudzes pārstāvji – ar sociālo mediju starpniecību esam saistīti ar lielu cilvēku skaitu, taču tas neatbilst cilvēku lokam, kuriem varam uzticēties,” sacīja Simons Zulligers, 35 studentu komandas loceklis no Svētā Gallena universitātes, kas organizēja šī gada simpoziju.

Komanda pauda viedokli, ka būtiski ir atrast veidus, kā saglabāt un stiprināt uzticēšanos. Tas ir būtiski ilgtspējīgam atveseļošanās procesam.

Arī Čena pauda cerību, ka nākamās paaudzes līderi būs spējīgi attīstīt uzticēšanos, lai veidotu pasauli, kura būs visaptveroši savienojama: “Aicinu turpināt attīstīt labas attiecības starp kopienām, indivīdiem un vidi, kurā tie dzīvo. Mums jāattīsta spēcīga uzticēšanās tehnoloģijām, ko nodrošinātu kopēji izvirzīti noteikumi, inovācijas un progress. Tikai tad spēsim nodrošināt tehnoloģiju ilgtspējīgu un uzticamu izmantošanu.”

Huawei vecākā viceprezidente un valdes locekle Katrīna Čena

Huawei vecākā viceprezidente un valdes locekle Katrīna Čena

Par Huawei:

Huawei, kas dibināts 1987.gadā, ir pasaulē vadošais informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) infrastruktūras un viedierīču piegādātājs. Mums ir vairāk nekā 194 000 darbinieku un mēs darbojamies vairāk nekā 170 valstīs un reģionos, nodrošinot savus pakalpojumus vairāk nekā trim miljardiem cilvēku visā pasaulē. Mūsu vīzija un misija ir ienest digitālus risinājumus ikviena cilvēka dzīvē, mājsaimniecībā un organizācijā, veidojot savienotu un viedu pasauli. Lai to īstenotu, mēs vienmēr aktīvi strādāsim, lai veicinātu visuresošu savienojamību un vienlīdzīgu piekļuvi tīkliem, ieviestu mākoņpakalpojumus un mākslīgā intelekta risinājumus jebkurā pasaules malā, lai nodrošinātu izcilu skaitļošanas jaudu jebkurā brīdī tur, kur tas nepieciešams, kā arī izstrādātu digitālas platformas, kas palīdzētu visām nozarēm un organizācijām kļūt elastīgākām, efektīvākām un dinamiskākām, un no jauna veidosim lietotāju pieredzi ar mākslīgo intelektu, padarot to personalizētāku jebkurā cilvēka dzīves jomā, neatkarīgi no tā vai atrodaties mājās, birojā vai ceļā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top