Visas ziņas

Huawei vēlas iegādāties elektroauto ražotāja akciju kontrolpaketi

Huawei auto tehnoloģijas

Foto: Unsplash

Ķīnas kompānija Huawei Technologies risina sarunas, lai iegūtu kontroli pār elektromobiļu ražošanas struktūrvienību, kas pieder nelielam Ķīnas autoražotājam. Aģentūrai Reuters tas kļuvis zināms no diviem informatoriem, kuri tieši pārzina šo jautājumu. Aģentūra uzskata, ka tiekšanās veikt minēto darījumu liecina par izmaiņām kompānijas stratēģijā.

Informatori paziņoja, ka no ASV sankcijām cietusī kompānija Huawei risina sarunas ar Chongqing Sokon par Chongqing Jinkang New Energy Automobile akciju kontrolpaketes iegādi. Viņi piebilda, ka šis solis ļaus Huawei ražot “viedās automašīnas” ar savu zīmolu. Jinkang par savu galveno aktīvu uzskata Amerikas elektromobiļu zīmolu Seres – iepriekš zināmu kā SF Motors. Avots piebilst, ka kompānija Huawei vairākus mēnešus aktīvi piedalījās Sokon un tās nerentablās struktūrvienības Seres darbā.

Darījums var kļūt par pirmo pierādījumu tam, ka Huawei tiecas sev nodrošināt pilnvērtīgu klātbūtni apgriezienus uzņemošā nozarē.

Paredzams, ka līdz 2025. gadam automobiļu ar jauno enerģiju tirdzniecība (pie tiem pieder akumulatoru elektromobiļi, hibrīdautomobiļi ar uzlādes iespēju un automašīnas ar ūdeņraža degvielas elementiem) veidos 20% Ķīnas pārdošanas apjoma.

Kompānijas Huawei un Sokon neatbildēja uz Reuters pieprasījumiem sniegt komentārus.

Avots: Reuters

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top