Pasākumi

Huawei ceļojošā izstāde ierodas Rīgā, iepazīstinot interesentus ar jaunākajām tehnoloģijām (Video)

Huawei ceļojošā izstāde ierodas Rīgā, iepazīstinot interesentus ar jaunākajām tehnoloģijām

Šodien, 10. septembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Rīgā viesojas Huawei ceļojošā izstāde, kas iepazīstinās studentus, nozares pārstāvjus un tehnoloģiju entuziastus ar vairākām Huawei inteliģentās pasaules tehnoloģijām un risinājumiem jeb “Izgaismo nākotni” vīziju (Lighting up the Future). Ar mērķi paplašināt sabiedrības redzesloku, izstādes ietvaros ikvienam interesentam tiks dota iespēja ne vien apskatīt dažādus Huawei tehnoloģiju risinājumus, bet arī tos izmēģināt vairākās īpaši konstruētās situācijās, kas kalpo kā daļa no interaktīvās ekspozīcijas. Huawei ceļojošā izstāde savas Eiropas tūres ietvaros kopumā ir apmeklējusi 16 valstis, un Latvija ir ceļojošās izstādes galapunkts Ziemeļvalstīs.

Digitalizācija pasaulē ir uzņēmusi vēl nebijušus apgriezienus un jaunākās tehnoloģijas, kas ir aprīkotas ar 5G, mākslīgo intelektu un mākoņdatošanu, jau šodien dod savu pienesumu visdažādākajās nozarēs – rūpniecībā, lauksaimniecībā, tautsaimniecībā, medicīnā, kā arī izklaides nozarē. Huawei, kā IKT nozares līderim, ir svarīgi iepazīstināt savus sadarbības partnerus Latvijā ar 5G tehnoloģiju sniegtajām priekšrocībām, kuras ikvienam ir iespēja ieintegrēt savā uzņēmumā, padarot darba procesus vēl ātrākus un efektīvākus.

“Arvien straujāka tehnoloģiju attīstība veicina inovācijas dažādās tautsaimniecības jomās, maina mūsu paradumus un ikdienu. Šī attīstība līdztekus transformē arī izglītības sistēmu – tehnoloģijas padara izglītību plašāk pieejamu, paver iespējas iegūt jaunas zināšanas neatkarīgi no ārējiem apstākļiem vai atrašanās vietas. Digitalizācija ir viena no Rīgas Tehniskās universitātes svarīgākajām attīstības šķautnēm, tādēļ mums ir nepieciešamas drošas un uzticamas informācijas un komunikāciju tehnoloģijas. Novērtējam, ka Huawei jaunāko tehnoloģiju izstāde ir atceļojusi arī pie mums,” par izstādi un sadarbības nozīmi ar Huawei stāsta RTU Rektora vietnieks digitalizācijā Jans Šlihte.

Huawei ceļojošā izstāde ierodas Rīgā, iepazīstinot interesentus ar jaunākajām tehnoloģijām

Huawei risinājumi digitalizētai nākotnei

Viens no risinājumiem, kas iekļauts ceļojošajā izstādē, izstrādāts īpaši kalnrūpniecības nozarei. Apvienojot spēkus ar ogļu ieguves profesionāļiem, Huawei tehnoloģiju eksperti izveidojuši unikālu risinājumu, kas sniedz ogļračiem iespēju ne tikai veikt savu darbu attālināti, tādējādi uzlabojot dzīves kvalitāti un samazinot dažādus riskus darba vietā, bet arī, pateicoties bezpilota aprīkojumam, ļauj veikt ogļu ieguvi vietās, kur piekļuve ir sarežģīta, piemēram, Arktikas reģionos, Kanādā un Krievijā. Izstādes ietvaros interesenti var ne tikai iepazīties ar šo risinājumu, bet arī iejusties ekskavatora vadītāja lomā un izmēģināt, kā šī tehnoloģija darbojas praksē.

Inese Šuļžanoka, Huawei Technologies Latvia komunikācijas vadītāja par izstādes norisi uzsver: “Huawei ir ne tikai globāls IKT nozares spēlētājs, bet arī uz vietējo tirgu orientēts uzņēmums, kam rūp Latvijas izaugsme un tautsaimniecība, un ar šo izstādi vēlamies dalīties savās zināšanās un pieredzē. Uz šo izstādi esam aicinājuši Latvijas tehnoloģiju ekspertus, tai skaitā, akadēmiķus, topošos ekspertus – studentus, kā arī ikvienu tehnoloģiju interesentu būt klāt un iepazīties ar šī brīža jaunākajām tehnoloģijām. Mēs esam Latvijā jau vairāk nekā 15 gadus un gribam palīdzēt iet Latvijai digitalizācijas ceļu vēl efektīvāk un straujāk.”

Izstādes ietvaros apmeklētājiem tāpat tiek prezentēta ilgtermiņa digitālās iekļaušanas iniciatīva Tech4All, kuras mērķis, izmantojot dažādas tehnoloģijas, lietojumprogrammas un digitālās prasmes, ir sniegt ikvienam cilvēkam un organizācijai iespēju iejusties digitālajā laikmetā. Interaktīvajā ekspozīcijā iespējams iepazīties ar vairākiem Huawei digitālās iekļaušanas risinājumiem dažādās nozarēs, tostarp izglītībā, medicīnā, vides aizsardzībā un ilgtspējīgā attīstībā.

Huawei ceļojošā izstāde ierodas Rīgā, iepazīstinot interesentus ar jaunākajām tehnoloģijām

Neaizmirstot arī par jauno attālināto realitāti, kas pavisam nesen skāra visu pasauli, tostarp Latviju, apmeklētāji izstādē tāpat var iepazīties ar Huawei IdeaHub – jaunāko produktivitātes rīku mūsdienīgai un viedai darba un izglītības vietai, kas ir izstrādāts, lai uzlabotu savstarpējo sadarbību arī sociālās distancēšanās laikā. Huawei IdeaHub integrētas tādas funkcijas kā vairāku ekrānu sadarbība starp mobilajiem tālruņiem un portatīvajiem datoriem, interaktīvā tāfele, viedais rokraksts, attālinātā sadarbība un video konferences. Lietotājiem, kuri meklē mūsdienīgu un viedu risinājumu, jaunais produkts piedāvā trīs unikālas funkcijas – atvērtu ekosistēmu mākoņos balstītām videokonferencēm, inovatīvu un vienkāršu produkta dizainu ierastās sarežģītās aparatūras vietā, kā arī integrētu mākslīgā intelekta (MI) tehnoloģiju vēl intuitīvākai procesu pārvaldei.

Par Huawei:

Huawei, kas dibināts 1987. gadā, ir pasaulē vadošais informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) infrastruktūras un viedierīču piegādātājs. Mums ir vairāk nekā 194 000 darbinieku un mēs darbojamies vairāk nekā 170 valstīs un reģionos, nodrošinot savus pakalpojumus vairāk nekā trim miljardiem cilvēku visā pasaulē. Mūsu vīzija un misija ir ienest digitālus risinājumus ikviena cilvēka dzīvē, mājsaimniecībā un organizācijā, veidojot savienotu un viedu pasauli. Lai to īstenotu, mēs vienmēr aktīvi strādāsim, lai veicinātu visuresošu savienojamību un vienlīdzīgu piekļuvi tīkliem, ieviestu mākoņpakalpojumus un mākslīgā intelekta risinājumus jebkurā pasaules malā, lai nodrošinātu izcilu skaitļošanas jaudu jebkurā brīdī tur, kur tas nepieciešams, kā arī izstrādātu digitālas platformas, kas palīdzētu visām nozarēm un organizācijām kļūt elastīgākām, efektīvākām un dinamiskākām, un no jauna veidosim lietotāju pieredzi ar mākslīgo intelektu, padarot to personalizētāku jebkurā cilvēka dzīves jomā, neatkarīgi no tā vai atrodaties mājās, birojā vai ceļā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top