Huawei Eyewear II briļļu apskats
Mūsdienu brillēs var slēpties virtuālā pasaule un brilles ar grafiskas informācijas projekciju ir arī pieejamas tirgū. Taču šodien jēdziens “viedās brilles” ir ieguvis jaunu nozīmi, turklāt burtiskā nozīmē. Ražotāji dažreiz iet pa ierīces funkciju vienkāršošanas ceļu un atsakās no grafiskā interfeisa par labu skaņas interfeisam.
Eyewear II – stilīgas brilles ar nedaudz biezākām kājiņām. Tajās atrodas daudz sensoru, mikrofonu un skaļruņi. Ar brillēm ir iespējams atbildēt uz zvaniem, klausīties mūziku un sazināties ar balss asistentu (Latvijā acīmredzot šī funkcija nav aktīva). Tehnoloģiskais aksesuārs nav pieejams Latvijas veikalos, bet iegādāties Eyewear II brilles nav nemaz tik sarežģīti, vajadzīga tikai vēlēšanās.
Huawei Eyewear II ir otrās paaudzes viedās brilles un to prezentācija Ķinā notika 2020. gada augustā. Tās izstrādātas sadarbībā ar zīmolu Gentle Monster un nomainīja iepriekšējo Huawei Eyewear modeli. Kopā ir 13 Huawei Eyewear II versijas ar dažādiem dizainiem – tostarp arī saules brilles. Es testēju “klasisko” versiju ar caurspīdīgiem stikliem bez dioptrijām.
Brilles tomēr izskatās nedaudz masīvas. Bet tas ir atkarīgs no tā, ar ko tos salīdzināt. Ņemsim par piemēru Bose Frames klāstu. Salīdzinājumā ar tām Eyewear II ir miniatūras. Iegādājoties Eyewear II tām ir parastie stikli, bet optikas veikalā tos var nomainīt pret lēcām ar dioptrijām. Tātad tas nav tikai aksesuārs, bet arī palīgs ikdienā.
Kājiņu savienojums ar rāmi ir izgatavots no titāna, rāmis un kājiņas ir no vieglas plastmasas. Svars ir precīzi sabalansēts, brilles nespiež uz deguna vai ausīm. Tās ir aizsargātas pret ūdens šļakatām un putekļiem saskaņā ar IP54 standartu. Ar brillēm doties baseinā nebūtu ieteicams, toties pastaigāties lietū – var.
Ko spēj Eyewear II?
Eyewear II apvieno brilles un austiņas. Bet, pirmkārt, tas ir stilīgs aksesuārs. Otrkārt, tās ir bezvadu austiņas, kas nav jāliek ausīs. Jūs varat tās izmantot, lai atbildētu un veiktu zvanus. Skaņas kvalitāte ir apbrīnojami augsta, sarunu biedrs nemaz nepamanīs atšķirību no viedtālruņa. Ieguvums autovadītājiem: jūs varat vienlaikus sarunāties, nenovirzot acis no ceļa, un jūsu ausis netiek aizsegtas. Jūs varat dzirdēt visu, kas notiek apkārt.
Austiņās netiek izmantota kaulu vadītspējas tehnoloģija. Tie ir tikai parastie skaļruņi, kas iebūvēti ausu kājiņās. Taču sportam, īpaši riteņbraukšanai, tās ir piemērotas: jūs varat dzirdēt automašīnu signālus, gājēju saucienus – jūs nenokļūsiet ārkārtas situācijā. Turklāt ausis nesvīst, kā tas notiktu pārvietojoties ar austiņām karstā vasaras dienā.
Audio pārvaldība ir vienkārša. Apturēšana, dziesmu pārslēgšana, skaļuma maiņa – Eyewear II to visu spēj.
Vai jums patīk vlogot? Jūs varat izmantot brilles kā mikrofonu. Ja ir arī viedtālrunis, kurā darbojas EMUI 11 vai jaunākas saskarnes, jums ir divtik paveicies: būs pieejama skaņa HD kvalitātē. Un, ja Eyewear II pazaudēsiet, varat atrast lietojumprogrammā AI Life to atrašanās vietu un ieslēgt “modinātāju”. Tajā pašā laikā uz briļļu korpusa nav nevienas pogas.
Savienojums
Pirmais savienojums ir viltīgs: savienojiet brilles ar uzlādes kabeli un nospiediet savienojuma pogu, līdz sadzirdat skaņas signālu un briļļu kātiņos sāk mirgot balta indikācija. Ja jums ir Huawei viedtālrunis, AI Life lietotne pati atradīs Eyewear II. Izmantojot to pašu lietotni, mēs arī varam konfigurēt brilles. Savienojums ar cietiem viedtālruņiem arī ir viegli paveicams.
Pirmo reizi uzliekot Eyewear II (vai uzliekot tās atpakaļ pēc trīs minūšu atpūtas), brilles sasveicināsies. “Labrīt”, “Labvakar” – atkarībā no laika. Bet tikai angļu vai ķīniešu valodā.
Eyewear II tiek vadītas ar pieskārieniem. Briļļu kājiņu ārējā pusē ir sensors, tas atpazīst pieskārienus, dubultpieskārienus un vilcienus uz priekšu un atpakaļ. Princips ir tāds pats kā austiņām ar “pieskārienu” iespējām. Pie tā var pierast uzreiz, tas ir ļoti ērti un intuitīvi.
Brilles pat aptur mūzikas atskaņošanu, ja tās noņemat. Un turpina, ja uzliekat tās atpakaļ. Tas ir tāpat kā ar jebkurām mūsdienu austiņām.
Kāda ir skaņa?
Katrā pusē ir īpaši plāns, augstas amplitūdas, daļēji atvērts draiveris. Skaņa ir labi dzirdama, un tās kvalitāte ir salīdzināma ar pirmo AirPods. Šāda veida arhitektūrai tā ir atzinība. Kamēr rakstīju šo pārskatu, es sēdēju un klausījos mūziku caur brillēm – tas šķita ļoti ērti: ausis atpūtās, un es nevaru neko slikti teikt par sakņu, jā protams basu nav tik daudz, kā austiņās, bet nevaru arī apgalvot, ka to nebūtu vispār. Es pat esmu pārsteigts, kādu lielisku stereo efektu šie briļļu kātiņi sniedz.
Bet, ja skaļruņi ir daļēji dzirdami apkārtējiem un vai tagad visi uzzinās par jūsu simātijām pret dziesmu “Baby Shark”? Huawei Eyewear II pašas veiks adaptīvo skaļuma regulēšanu par labu privātumam. Ja jūs ejat pa ielu, tā palielinās skaļumu, ja ieejat birojā, tās to samazinās. Skaļums ir regulējams 12 dB robežās. Mana pieredze liecina, ka birojā kolēģi manu mūziku var dzirdēt no 3-4 metru attāluma, sākot no 60 % skaļuma.
Pastaigas laikā pa pilsētas ielu skaļums ir vairāk nekā pietiekams, taču trokšņainas automaģistrāles tuvumā vai metro skaņas jauda var traucēt.
Autonomija
Austiņas atskaņo mūziku 5 stundas – tāpat kā AirPods vai Huawei FreeBuds Pro. Ja tikai zvana, tās darbojas 3,5 stundas. Pirmā Eyewear versija kalpoja tikai divas stundas. Progress ir jūtams.
Eyewear var uzlādēt ar speciālu uzlādes vadu, kuru pievieno pie briļļu kātiņiem. Citas modifikācijas Eyewear II var uzlādēt ievietojot tās uzlādes futrālītī, bet tad tam ir jābūt pieslēgtam pie strāvas avota, izmantojot USB-C. Tas nozīmē, ka brilles netiek uzlādētas, kamēr tās atrodas futrālī un futrālis ir somā.
Starp citu, Eyewear II deklarētā darba un uzlādes temperatūra ir no 0 līdz 35 grādiem. Uzglabāšanas – no -20 līdz 35 . Kas notiks, ja jūs dosieties uz Dubaiju un temperatūra uz ielas būs + 45 vai arī Grenlandē polārgaismu skatīsiet – es vēl nezinu. 40 minūšu gājienu pie temperatūras – 15 brilles izturēja godam, problēmu nebija.
Secinājumi
Huawei neapstājas tikai pie “tipiskiem” sīkrīkiem: viedtālruņiem, planšetdatoriem, klēpjdatoriem un tas ir patīkami. Uzņēmums ir uzdrošinājies apvienot tehnoloģijas un “garlaicīgu” ikdienas aksesuāru sadarbībā ar “modes lietpratējiem”. Vai katrs lielais zīmols var atļauties kaut ko tādu?
Pulksteņi, gredzeni vēl nesen bija jaunu tehnoloģiju izrāviens, tagad tās ir arī brilles. Ikdienas priekšmets papildināts ar mikroshēmām, kas padara dzīvi nedaudz ērtāku. Un tas uzreiz darbojas tā, kā tam vajadzētu. Briļļaini lietotāji to novērtēs, nav nepieciešamības sniegties pēc telefona vai austiņām. Telefons būs nepieciešams, tikai lai apskatītu ziņojumus un uzsāktu zvanus. Jā, un cilvēki, kas atradīsies jums tuvumā vienmēr, gandrīz vienmēr, kad atbildēsiet uz telefona zvanu, mēģinās uzturēt sarunu, jo būs pārliecināti, ka sarunājaties ar viņiem, bet tas pirmajās reizēs.
Brillēm, pie kurām mēs visi esam pieraduši, pēkšņi ir jaunas iespējas. Tās aizstāj bezvadu austiņas sarunām pa tālruni, ļaujot līdz minimumam samazināt piederumu skaitu. Viedās brilles var būt gan saulesbrilles, gan ar caurspīdīgiem stikliem, bez dioptrijām vai koriģējošām lēcām, kuras var pasūtīt optikas veikalos. Šādās brillēs nav nekā lieka – kameras, projekcijas ekrāni, sarežģītas instrukcijas. Tas ir stilīgs un praktisks aksesuārs.
Kas iegādāsies Huawei Eyewear II? Moderni lietotāji, kas meklē neparastas tendences apģērbā, aksesuāros un pašizpausmē. Vai arī tie, kas novērtē ērtumu, augstu kvalitāti, izturīgu konstrukciju, slavena zīmola tehnoloģiju.