Tehnoloģijas

Huawei Mate 40 viedtelefoniem būs Kirin 1020 čipkopas

Kirin procesori Huawei

ASV varas iestādes nesen ieviesa jaunas sankcijas pret Ķīnas kompāniju Huawei, tādējādi apdraudot čipkopu Kirin izlaidi. Mate 40 līnijai tomēr problēmu nebūšot – Kirin 1020 ražošana noritēs saskaņā ar plānu.

Jaunās ASV sankcijas aizliedz ārvalstu kompānijām, kas savos produktos izmanto amerikāņu tehnoloģijas, sadarboties ar Huawei bez attiecīgas ​​varas iestāžu atļaujas. Vispirms jau tika apdraudēta pusvadītāju produkcija. Tas attiecās arī uz Taivānas kompāniju TSMC, kas ražo mikroshēmas pēc Huawei meitasuzņēmuma HiSilicon pasūtījuma.

Kompānija TSMC jau esot atteikusies no jauniem Huawei pasūtījumiem, kaut arī līdz septembra vidum tai vēl pietiek laika, lai izpildītu jau pieņemtos pasūtījumus.

Šī iemesla dēļ Huawei būs problēmas ar procesoru Kirin 1020 ražošanu, kas tiks izmantoti jaunajā Huawei līnijā Mate 40 un nākamajās Honor ierīcēs. Tomēr ir informācija, ka TSMC nodrošinās Huawei jaunos čipus – vismaz sākumā.

Procesorus izgatavos saskaņā ar tehnoloģisko procesu, solot paaugstinātu veiktspēju un energoefektivitāti. Atgādinām, ka pašreizējie Kirin 980 un 990 ir izgatavoti pēc 7 nanometru tehnoloģiskā procesa, savukārt Huawei mikroshēmas bāzes stacijām piektās paaudzes tīklos tiek izgatavotas saskaņā ar 12 nanometru tehnoloģisko procesu.

Līnijas Mate 40 prezentācija gaidāma gada otrajā pusē.

Avots: Gsmarena

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top